کد خبر 11828
۱۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۹:۵۰

رفیعی:

موضوع آلودگی صوتی و نوری باید به طور جدی در دستورکار قرار گیرد/ ایده‌های دانشجویی در زمینه آلودگی هوا نباید در دانشگاهها بماند

موضوع آلودگی صوتی و نوری باید به طور جدی در دستورکار قرار گیرد/ ایده‌های دانشجویی در زمینه آلودگی هوا نباید در دانشگاهها بماند

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: باید به موضوع آلودگی صوتی و نوری به طور جدی پرداخته شود.

سمیه رفیعی رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نمایندگان ما، در دهمین همایش ملی مدیریت هوا و صدا بیان کرد: برای آلودگی هوا نیازمند همراهی همه از جمله مردم، مسئولان جامعه علمی و دانشگاهی و دانشجویان و صاحبان ایده هستیم.

وی گفت: خیلی از موارد مربوط به حوزه آلودگی هوا در قالب ایده های دانشجویی و راهکارهای تحقیقاتی ارائه می‌شود که عملاً فقط در چارچوب دانشگاه ها باقی می ماند؛

حلقه مفقوده، ارتباط سیستمی بین دانشگاه ها و سیاستگذاران و مجریان است و باید مدیریت آلودگی هوا بشکل زنجیره دیده شود. در بعد کار تیمی هم مشکلاتی هست که دستگاهها باید بصورت فرابخشی عمل کنند که در این زمینه ضعف‌هایی دادیم، این می‌شود که آلودگی هوا از دهه هفتاد برایش برنامه می نویسیم ولی در سال ۱۴۰۱ هم در موردش صحبت میکنیم!

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس افزود: مساله مهم دیگر در آلودگی هوا مصرف انرژی است که باید برای آن فکری اساسی شود. در این بخش نیاز به هماهنگی زیادی داریم در غیر اینصورت معضل کشور در سال‌های آینده خواهد شد!

وی به ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید اشاره کرد و یادآور شد: اگر این ماده به درستی اجرا شود خیلی از مسائل ما در آلودگی هوا حل و فصل می‌شود.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان این که در حوزه قانون‌گذاری محیط زیست در کشور اقدامات بسیار خوبی انجام شده است تصریح کرد: قوانین بسیار خوبی در این حوزه تدوین شده ولی همچنان در اجرای قوانین مشکل داریم که در این خصوص فراکسیون محیط زیست مجلس برای نخستین بار امسال قصور کنندگان از اجرای قانون هوای پاک را به مراجع قضایی برای پاسخگویی معرفی کرد.

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: این فراکسیون از هرگونه راهکار و مکانیزم مدیریتی جامعه دانشگاهی برای مقابله با آلودگی هوا استقبال می‌کند.

انتهای پیام

کد خبر 11828

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =