کد خبر 12540
۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۲

مرادیان :

ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت تشکیل شود/ انتقاد از مصوبه مجمع درباره خودرو

ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت تشکیل شود/ انتقاد از مصوبه مجمع درباره خودرو

عضو کمیسیون انرژی مجلس با انتقاد از سیاست‌های متغیر و غیرعلمی بانک مرکزی و توزیع و مدیریت ارز گفت: توزیع ارز به شیوه‌های مختلف صورت گرفت، یک بار به صورت ۵ هزار دلار و بعد ۲ هزار دلار توزیع شد که مشخص نیست علت آن چیست.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری نمایندگان ما، کیوان مرادیان کوچکسرائی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 20 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی(ع) گفت: به عنوان رئیس کمیته هسته ای کمیته انرژی، روز ملی فناوری هسته ای را به همه دوستداران عزت، استقلال و پیشرفت انقلاب اسلامی تبریک عرض می کنم و یاد و خاطر شهدای گرانقدر هسته ای را گرامی داشته و از مجاهدان پرتلاش این راه تشکر می کنم.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه، جویبار، سیمرغ و سوادکوه شمالی در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به دیدار نمایندگان مجلس و کارگزاران نظام با رهبر معظم انقلاب در روزهای اخیر، گفت: در این دیدار راهبردهای اساسی در بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب تبیین شد که دو نکته حائز اهمیت را مطرح می کنم که فرمودند دولت همانطور که شعار داده است، بحث مبارزه با فساد را با جدیت دنبال کند و از سوی دیگر فرمودند مسئولان باید قدرت پیش بینی مباحث به ویژه در حوزه اقتصادی را داشته باشند و ما باید ببینیم این دو نکته چه زیان و هزینه ای برای کشور ایجاد کرده است.

وی افزود: در حوزه تولید و توزیع مرغ دو چالش در عرض 3 ماه ناشی از خلاء برنامه ریزی در معاونت دامی وزارت جهاد شاهد بوده ایم و ضرر و زیان انبوه تولیدکنندگان و تبلیغاتی که برای خرید مرغ می شد و الان که روند افزایش قیمت ها آغاز شده است، ما مشکل مرغ داشته و در حال واردات هستیم که نمونه ای از بی برنامگی و ضعف در پیش بینی است که فساد در آن رخنه کرده و به نفع آنهایی است که رانت واردات دارند.

مرادیان کوچکسرائی در ادامه با بیان اینکه در حوزه مرکبات نیز بی تدبیری ها را شاهد هستیم، عنوان کرد: در حوزه گوشت قرمز و گله های مادر، فعالان و تولیدکنندگان بارها هشدار داده اند که گله های مادر در حال از بین رفتن هستند و دام مادر در حال کشته شدن و فروخته شدن هستند که ما را ناچار به واردات کرده است.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در ادامه با اشاره به تذکری که در این خصوص در جلسه ای با وزیر جهاد مطرح کرده است، گفت: وزیر نیز دستور پیگیری و تغییر سیاست ها را داده است. مشخص نیست معاون دامی امور جهاد به کجا وصل است که به صورت خودسرانه اقداماتی می کند که به ضرر مردم و تولیدکنندگان است. سیاست های غلط حواله تولید مرغ که مورد تأکید رهبری هم بود باعث فروخته شدن آن می شود. نهاده های دامی از سوی افرادی وارد می شود و با تغییر نرخ مجددا صادر می شود.

وی همچنین با طرح این سوال که چرا ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت تشکیل نشده است، عنوان کرد: علیرغم اینکه دولت قبل نسبت به این موضوع اعتقادی نداشت، برای حذف رقبای سیاسی، جلسات را تشکیل می دهند لذا دولت بداند که به این ستاد نیازمند است.

مرادیان کوچکسرائی در ادامه با انتقاد از سیاست های متغیر و غیرعلمی بانک مرکزی و توزیع و مدیریت ارز عنوان کرد: توزیع ارز به شیوه های مختلف صورت گرفت؛ یک بار به صورت 5 هزار دلار و بعد 2 هزار دلار توزیع شد که مشخص نیست علت آن چیست.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پایان با ابراز تأسف از مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در حوزه خودرو خاطرنشان کرد: آنها با این اقدام مقابل نمایندگان مجلس ایستادند؛ این چه مافیایی است که اجازه نمی دهد صنعت خودرو که با جان و زندگی مردم در ارتباط است، رشد کند؟ لذا باید تجدید نظر شود.

انتهای پیام 

کد خبر 12540

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =