کد خبر 12623
۲۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۳

سرمدی در گفتگو با نمایندگان ما مطرح کرد؛  

توجه مجلس به «اصلاح ساختار بودجه» در برنامه هفتم توسعه

توجه مجلس به «اصلاح ساختار بودجه» در برنامه هفتم توسعه

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: ما حتماً موضوع اصلاح ساختار بودجه را در جریان بررسی برنامه هفتم توسعه در مجلس دنبال خواهیم کرد.  

کیومرث سرمدی در گفتگو با نمایندگان ما،  با تاکید بر ضرورت توجه به اصلاح ساختار بودجه برای تحقق فرامین مقام معظم رهبری، اظهار داشت: برای آنکه اصلاح ساختار بودجه محقق شود، حل مشکل ناترازی بودجه یعنی عدم ارتباط بین منابع و مصارف بودجه اهمیت زیادی دارد.  

وی ادامه داد: ما نباید در بررسی بودجه‌های سنواتی، منابع را بالا در نظر گیریم که با واقعیت منطبق نباشد و نباید منابع بودجه غیرواقعی باشد. اگر اینگونه باشد و منابع وصول نشود، طبیعتا در بخش مصارف هم دچار مشکل خواهیم شد.  

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علاوه بر این، ما نباید در بررسی لایحه بودجه سالانه انتظارات را بالا می‌بریم و اعدادی را در بودجه بیاوریم که با واقعیت‌ها منطبق نباشد.   

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید منابع درآمدی دولت همواره به صورت واقعی بررسی شود و مجلس هم باید همیشه به گونه ای عمل کند که سقف بودجه بالاتر از آنچه دولت پیش‌بینی کرده است، نباشد و درآمدها نباید بیش از حد بالا برود.  

سرمدی تاکید کرد: همواره در بررسی مصارف و هزینه ها هم باید به این موضوع توجه شود که ارتباط منطقی بین منابع و مصارف بودجه برقرار شود تا ما با ناترازی و کسری بودجه مواجه نشویم.  

وی گفت: با توجه به اینکه به زودی قرار است لایحه برنامه هفتم توسعه در مجلس بررسی شود، باید گفت که این برنامه ظرفیت خوبی است تا ما در قالب آن بین منابع و مصارف دولت انتظام ایجاد کنیم تا این توازن در بودجه‌های سنواتی هم به وجود آید.

انتهای پیام

کد خبر 12623

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =