کد خبر 12736
۲۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۴

صدور قرار جلب به دادرسی برای ۵ مسئول به دلیل اجرا نکردن قانون هوای پاک

صدور قرار جلب به دادرسی برای ۵ مسئول به دلیل اجرا نکردن قانون هوای پاک

در پی گزارش نظارتی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی برای ۵ مسئول قرار به دلیل اجرا نکردن قانون هوای پاک قرار جلب صادر شد.

به گزارش نمایندگان ما، در پی گزارش کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی و تحقیقات سازمان بازرسی کل کشور، دادستانی تهران کیفرخواست پرونده مسئولانی که در رابطه با اجرای قانون هوای پاک نسبت به تکالیف قانونی خود عمل نکرده‌اند را صادر کرد.

در پرونده حاضر با تحقیقات و بررسی‌های کارشناسی مراجع نظارتی، مسئولین مربوطه نسبت به انجام تکالیف قانونی خود اهتمام لازم را نداشته و از وظایف محوله خودداری کرده‌اند.

"عدم تدوین و ابلاغ استاندارد کیفی تجهیزات کاهش‌دهنده آلایندگی وسایل نقلیه"، "عدم اجرای ماده 23 آئین‌نامه فنی در زمینه کنترل و کاهش آلودگی هوا پیرامون کنترل آلودگی گازهای خروجی نیروگاه‌های مازوت‌سوز از طریق ‌نصب تجهیزات دی‌اکسیدگوگرد"، "عدم تدوین و تصویب استاندارد اجباری سوخت و تولید و عرضه سوخت با استاندارد مصوب" و "عدم ابلاغ شیوه‌نامه تشخیص و شناسایی واحدهای صنعتی مشمول انتقال موضوع ماده 2 آئین‌نامه اجرایی ماده 14 قانون هوای پاک" از جمله مواردی است که در رابطه با متهمان در کیفرخواست مطرح شده است.

با توجه به اسناد و محتویات پرونده و گزارش‌های مجلس شورای اسلامی، گزارش و تحقیقات سازمان بازرسی کل کشور، لوایح ارسالی از سوی دستگاه‌های مکلف در قانون هوای پاک و همچنین دفاعیات متهمان، قرار جلب به دادرسی صادر شده است.

طبق اعلام قوه قضائیه، برخی از مدیران از وزارت نیرو، وزارت نفت، سازمان ملی استاندارد ایران، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران و سازمان حفاظت محیط زیست در این پرونده متهم هستند.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام

کد خبر 12736

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =