کد خبر 12745
۲۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۱

پور ابراهیمی:

زمان کوتاهی برای رفع مشکلات اقتصادی باشگاه استقلال وجود دارد

زمان کوتاهی برای رفع مشکلات اقتصادی باشگاه استقلال وجود دارد

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اتخاذ تصمیمات کوتاه و میان مدت برای رفع مشکلات اقتصادی باشگاه استقلال تا ۲۴ ساعت آینده خبر داد.

به گزارش نمایندگان ما، محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پس از پایان نشست با رئیس سازمان خصوصی سازی پیرو بررسی مسائل اقتصادی باشگاه استقلال که عصر امروز در کمیسیون اقتصادی مجلس برگزار شد، گفت: امروز جلسه مشترکی با حضور تعدادی از اعضای هییت مدیره باشگاه استقلال و رئیس سازمان خصوصی سازی و مدیران عامل بانکهای ملی و بانک شهر و همچنین مدیر عامل شرکت همراه اول در راستای بررسی مشکلات اقتصادی باشگاه استقلال در کمیسیون اقتصادی برگزار شد. در این جلسه ابتدا گزارشی از وضعیت کنونی صورت های مالی و وضعیت اقتصادی باشگاه استقلال ارائه شد.

پور ابراهیمی با بیان اینکه به دلیل عدم توجه جدی و مشکلاتی که در حوزه نظارت از سوی وزارت ورزش و جوانان اتفاق افتاده، ما شاهد یک شرایط خیلی خاص در  باشگاه استقلال هستیم بیان کرد: در حال حاضر این باشگاه بدهی هایی دارد و این بدهی ها می توانست با نظارتی که انجام می شود، تبدیل به وضعیت فعلی نشود و شرایط این باشگاه را برای حضور درجام باشگاه های آسیا با مشکل مواجه نکند.

پور ابراهیمی با بیان اینکه زمان کوتاهی برای رفع مشکلات اقتصادی باشگاه استقلال وجود دارد، بیان کرد: امروز و در جلسه فوق روی محورهای مرتبط با اقدام فوری جهت رفع مشکلات اقتصادی باشگاه استقلال بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در جلسه فوق مقرر شد تا راهکار های مرتبط با امکان تامین منابع مالی از ظرفیت های باشگاه فراهم شود، بیان کرد: با توجه به اینکه مدیریت سهام دولت از وزارت ورزش، براساس مصوبه اخیر به مجموعه وزارت اقتصاد و سازمان خصوصی سازی تفویض شده شرایط جدیدی ایجاد شده که این مدیریت بتواند در این زمینه تصمیم گیری هم داشته باشد.

وی با بیان اینکه تعیین هییت مدیره قبلی باشگاه استقلال توسط وزارت ورزش عملا وزارت اقتصاد را در زمینه ایفای تعهدات و  اجرای توافقات و قراردادهای این باشگاه، با مشکل مواجه کرده است، بیان کرد: پیرو مصوبه ای در این بخش، حدود ۹۰ درصد از مالکیت و نحوه اداره مالکیت سهام متعلق به وزارت ورزش در حوزه باشگاه استقلال، به وزارت اقتصاد منتقل شده که درحال حاضر متولی آن سازمان خصوصی سازی است و این بدین معناست که این سازمان هم متولی اداره فعلی باشگاه استقلال شده و هم اینکه باید در آینده درصدی از سهامی که در حال حاضر آن را اداره می کند را عرضه کند.

پور ابراهیمی با اتخاذ تصمیمات برای حفظ ارزش باشگاه استقلال بیان کرد:  یکی از این موارد حفظ جایگاه استقلال در آسیا است که باید از آن صیانت کرد چراکه این مسئله به دلیل سهل انگاری هایی صورت گرفته و متاسفانه این باشگاه را با شرایط خاصی مواجه کرده است.

وی با اشاره به توافق صورت گرفته در جلسه فوق برای انجام اقدامات کوتاه و میان مدت برای رفع مشکلات اقتصادی باشگاه استقلال بیان کرد: براساس این اقدامات تلاش می کنیم تا باشگاه استقلال به تعادلی برای منابع و مصارف و حذف بدهی هایی که به صورت سنواتی بوده برسد. همچنین می کوشیم در زمینه اجرای تعهدات مرتبط با احکام قضایی به دلیل مطالبات باشگاه استقلال از دولت و همچنین امکان تجدید ارزیابی دارایی های باشگاه استقلال و  امکان عرضه  این باشگاه از طریق صرف سهام، اقدامات لازم مدنظر قرار گیرد.

وی تاکید کرد:  به موجب پیشنهادات مدنظر قرار گرفته و با توافقی که با سازمان خصوصی سازی در کمیسیون اقتصادی انجام می شود، مقرر شد تا این موارد  ظرف ۲۴ ساعت آینده نهایی شده و براساس توافقی که بانک شهر خواهیم داشت،   بتوانیم سریعتر موضوع تعهدات باشگاه استقلال را چه در حوزه داخلی و چه خارجی پرداخت کنیم. امیداوریم ظرف ۲۴ ساعت اینده بتوانیم خبرهای خوبی را برای مردم  و علاقمندان این باشگاه داشته باشیم.

گقتنی است رئیس سازمان خصوصی سازی در جریان این جلسه با اشاره به بدهی های بانکی باشگاه استقلال بیان کرد: این مجموعه در حال حاضر ماهیانه ۷ الی۸ میلیارد تومان بدهی بانکی دارد.  در حال حاضر درآمدزایی این باشگاه صفر است،  

وی ادامه داد: برای اینکه این باشگاه به دسته دوم سقوط نکند باید بدهی اش تسویه شود وگرنه پنجره نقل و انتقالات این باشگاه بسته شده و در صورت عدم پرداخت بدهی ها با کسر امتیاز مواجه خواهد شد. با این حال اعطای مجوز تسهیلات برای باشگاه استقلال دیروز انجام شده است. با این حال شکایت ما از هیئت مدیره این باشگاه همچنان پابرجاست.  همچنین برنامه ما برای هییت مدیره باشگاه استقلال ارائه شده و باید هییت مدیره این باشگاه تغییر کند.

دشتی اردکانی: باید تحقیق و تفحصی از دو باشگاه استقلال و پیروزی صورت پذیرد.

دشتی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این جلسه گفت:از ورود سازمان خصوصی سازی به مسائل مربوط به مجموعه باشگاه استقلال تشکر می کنیم.

وی ادامه داد: به موجب بسیاری از مشکلات، حتما باید تحقیق و تفحصی از  دو باشگاه استقلال و پیروزی صورت پذیرد. با این حال ما تنها یک الی دو روز برای پرداخت بدهی های این مجموعه فرصت داریم و باید به این مسئله توجه کنیم.

دشتی تاکید کردباید تلاش شود تا ما به جای فراکسیون ورزش، جهت بررسی مسائل باشگاه ها، کمیسیون ورزش تشکیل دهیم.

فروردین: باید بدهی مجموعه باشگاه استقلال پرداخت شود

فروردین، رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی هم در جریان این جلسه گفت: متاسفانه دو باشگاه استقلال و پیروزی تمام سال را از دست داده و درست در زمان پرداخت بدهی ها و اخذ مجوز حرفه ای به فکر برطرف ساختن مشکلاتشان می افتند و این مسئله در شأن نظام نیست.

وی تاکید کرد : باید بدهی مجموعه باشگاه استقلال پرداخت شود چراکه اگر پنجره بسته شود ما با چالش و تنش های زیادی مواجه خواهیم شد.

همچنین احمد امیر آبادی فراهانی، عضو هیبت رئیسه مجلس در جریان این جلسه، به بخشی از موضوعات پیرو مشکلات باشگاه استقلال و پرسپولیس پرداخت.

انتهای پیام

کد خبر 12745

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =