کد خبر 12916
۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۰

عباسی:

برخی کارها مثل استخوان لای زخم باقی می مانند

برخی کارها مثل استخوان لای زخم باقی می مانند

نماینده کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی گفت: چرا هنوز مدیریت برخی از مجموعه های داخل استان البرز در تهران صورت می گیرد که باید برای رفع این مهم در استان برنامه ریزی داشته باشیم.

به گزارش نمایندگان ما، علیرضا عباسی نماینده کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه ششم اردیبهشت در جلسه شورای برنامه ریزی توسعه استان که با حضور استاندار البرز در سالن شهدای دولت استانداری البرز برگزار شد با تبریک روز کارگر و هفته معلم اظهار کرد: امید است معلمان ما در راستای فرهنگ سازی، تربیت، آموزش و پرورش جوانان و نوجوانان استان موفق و موید باشند.

وی با اشاره به شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان "مهار تورم و رشد تولید" نامگذاری شده است خطاب به استاندار البرز، تصریح کرد: یکسری از اقدامات در همه سال‌ها به صورت‌ روزمره انجام می شود ولی امسال علاوه بر آنها باید اقداماتی ویژه ای در این زمینه انجام شود، چراکه با توجه به شعار سال اگر سال های قبل رشد تولید مطلوبی هم داشته ایم، امسال باید کار ویژه ای در رشد تولید و متفاوت تر از سال های قبل انجام شود.

نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنابراین نیاز است در استان ما یک "برش استانی" و علاوه بر آن "برش دستگاهی" از شعار سال داشته باشیم.

وی بیان کرد: باید مشخص شود دستگاه های مختلف تولیدی، خدماتی و فرهنگی  در راستای تحقق شعار سال می خواهند چه اقداماتی انجام دهند و این نشود که سال تمام شود و اقدام ویژه ای انجام نگیرد.

عباسی خطاب به استاندار البرز گفت: این مهم را در دستور کار شورای برنامه ریزی قرار دهید، براین اساس دستگاه ها تکلیف خود را بدانند و در راستای آن گام برداشته شود.

وی در خصوص اجرای مصوبه آرامستان فردیس از تمام دستگاه های ذی ربط تشکر و قدردانی کرد و افزود: شهرستان فردیس بیش از ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد، بنابراین نیاز است که مجموعه های خدماتی در شهرستان فردیس از جمله آرامستان جهت رفاه شهروندان  فعال باشند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی خطاب به استاندار البرز گفت: برخی کارها مثل استخوان لای زخم باقی می مانند، به عنوان مثال فردیس یک شهرستان است، اما هنوز انتزاع و حرائم آن از کرج به صورت کامل مشخص نشده است، همچنین در خصوص مشکین دشت نیز همین مطلب صدق می کند، زیرا انتزاع این شهر نیز، از فردیس مشخص نیست.

وی با بیان اینکه، انتزاع کرج از تهران نیز در برخی موارد کامل نشده است، گفت: چرا هنوز مدیریت برخی از مجموعه های داخل استان البرز در تهران صورت می گیرد که باید برای رفع این مهم در استان برنامه ریزی داشته باشیم.

عباسی در خصوص وجود دو سد در استان البرز که مدیریت آنها با استان تهران است، عنوان کرد: روز گذشته کشاورزان به دفتر خانه ملت مراجعه کردند و عنوان کردند که حق آبه باغات روستاهای پایین دست سد کرج قطع شده است و این مسئله به درختان این منطقه آسیب و خسارت می‌رساند و باید برای رفع آن اقدام کرد.

وی در خصوص بحث املاک قولنامه ای که در جلسه ای با حضور رئیس دستگاه قضا در البرز مطرح شد، خطاب به استاندار البرز گفت: ماموریت جمع بندی در این امر به استان البرز محول شده است، در این راستا کارگروه این موضوع باید جدی دنبال شود و رای دیوان که سرآغاز ایجاد مشکلاتی برای کل کشور بود را در استان بررسی کنیم و مشکلی که از کرج آغاز شد و تمام کشور را درگیر کرد، رفع این مشکل هم از استان البرز آغاز شود و رضایت مندی شهروندان و شهرداری ها حاصل شود.

انتهای پیام

کد خبر 12916

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =