کد خبر 13028
۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۴

پاشایی:

تلاش‌های وزارت خارجه در دوره امیرعبداللهیان قابل تقدیر است

تلاش‌های وزارت خارجه در دوره امیرعبداللهیان قابل تقدیر است

یک عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش های وزارت امور خارجه کشورمان در ادامه مذاکرات و راه های بی اثر کردن تحریم ها قابل تقدیر است.

به گزارش نمایندگان ما، معصومه پاشایی بهرام، عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در مطلبی در صفحه شخصی توئیترش نوشت:

«اگرچه وضع شاخص های اقتصادی هنوز خوب نیست ولی تلاش های وزارت خارجه در دوره امیرعبداللهیان که همه چیز را به برجام پیوند نزده و ضمن ادامه مذاکرات، سایر راه های بی اثر کردن تحریم ها را هم با متنوع سازی شرکای اقتصای و اولویت دادن به قدرت های آسیایی و همسایگان دنبال کرده، قابل تقدیر است.

فعال کردن کریدورهای ترانزیتی از مسیر ایران، فروش یا سوآپ حامل های انرژی، کمک به تامین نیازهای داخلی، رفع موانع تجارت، اجرایی کردن برنامه همکاری بلندمدت ۲۵ ساله با چین و دریافت طلب ۴۶ ساله کشورمان از انگلیس تنها بخشی از ثمرات این رویکرد است که با اعزام ۱۴۹ هیات اقتصادی به خارج و میزبانی از ۴۱ هیات در ایران، برگزاری ۲۵ کمیسیون اقتصادی و امضای بیش از ۲۲۰ سند محقق شده است.

وقتی که خود دشمنان هم به روند موفقیت آمیز اقدامات ایران در بی اثر کردن تحریم ها اعتراف کرده اند، مجلس باید بیش از پیش از این رویکرد برای کمک به رفع مشکلات اقتصادی حمایت کند.»

انتهای پیام

کد خبر 13028

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =