کد خبر 13086
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۰۸

تاج الدینی:

مالیات بر سوداگری؛ راهبردی برای مقابله با درآمدهای بادآورده سوداگران

مالیات بر سوداگری؛ راهبردی برای مقابله با درآمدهای بادآورده سوداگران

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مالیات ستانی در قالب طرح مالیات بر سوداگری به عموم مردم اصابت نمی کند، بیان کرد: این طرح بازار سوداگری را مورد هدف قرار داده است.

به گزارش نمایندگان ما، محمدرضا میرتاج الدینی با اشاره به فضاسازی رسانه ای علیه طرح مالیات بر سوادگری، بیان کرد:در مورد این طرح باید بیشتر با مردم صحبت کرد تا طرح فوق به درستی تببین شود.

وی با بیان اینکه مالیات ستانی در قالب طرح مالیات برسوداگری به عموم معاملات مردم اصابت نمی کند، بیان کرد: این طرح بازار سوداگری را مورد هدف قرار داده است.

این نماینده مجلس بیان کرد: این طرح با فعالیت های سوداگرایانه که با درآمدهای بادآورده همراه است، مقابله مالیاتی می کند و در همه دنیا هم مشابه این گونه قانون نویسی وجود دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس بیان کرد: در این بخش فردی که خانه خود را تغییر داده و خانه جدیدی خریده، از فردی که هر روز خرید و فروش انبوه دارد، مستثنی شده است، بنابراین این مالیات ستانی به عموم مردم اصابت نمی کند و فعالیت های اقتصادی عادی مردم را هدف قرار نداده است وصرفا به دنبال بخش محدودی است که با فعالیت های سوداگرانه درآمد نجومی دارند.

انتهای پیام

کد خبر 13086

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =