کد خبر 13279
۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۱

گودرزی:

حواسمان باشد شلوغی‌ها جهت را گم نکرده و مسائل اصلی به فراموشی سپرده نشود

حواسمان باشد شلوغی‌ها جهت را گم نکرده و مسائل اصلی به فراموشی سپرده نشود

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان ما امروز تلاش می‌کنند با فضاسازی و جنجال آفرینی توجه مردم و مسئولان را از مسائل اصلی کشور منحرف کنند، باید توجه داشته باشیم در شلوغی‌ها جهت را گم نکرده و مسائل اصلی به فراموشی سپرده نشود.

به گزارش نمایندگان، عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سال‌های اخیر محور نامگذاری شعار سال از طرف مقام معظم رهبری اقتصادی بوده که نشان‌دهنده اهمیت موضوع است.

وی ادامه داد: دشمنان ما امروز تلاش می‌کنند با فضاسازی و جنجال آفرینی توجه مردم و مسئولان را از مسائل اصلی کشور منحرف کنند، باید توجه داشته باشیم در شلوغی‌ها جهت را گم نکرده و مسائل اصلی به فراموشی سپرده نشود.

گودرزی تأکید کرد: آن جایی که دشمن تلاش می‌کند مورد غفلت قرار بگیرد تا به پاشه آشیل ما تبدیل شود همان نقطه را باید محکم بگیریم، به عنوان مثال اگر نقطه ضعفی مورد بی‌توجهی قرار بگیرد و از آن غافل شویم به آسیب تبدیل می‌شود، در واقع آسیب ضعفی است که مورد بی‌توجهی قرار بگیرد و برای آن برنامه‌ریزی نکنیم و تهدیدات دشمن سوار بر آسیب می‌شود.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی افزود: مبحث مهم امروز کشور ما بحث اقتصادی است که اگر سامان نداشته باشد قطعاً تأثیر خود را در حوزه‌های دیگر مانند فرهنگ و اجتماع و ... خواهد گذاشت.

وی تصریح کرد: اگر ما بتوانیم برای رشد تولید برنامه‌ریزی کنیم منجر به مهار تورم خواهد شد، وقتی تورم را مهار کنیم تولید داخلی رشد پیدا می‌کند، اما نکته اینجاست که این موضوعات با گفت‌وگو، نشست، سمینار و نصب بنر و ... محقق نخواهد شد و برنامه می‌خواهد که در این حوزه و موضوع خود حاکمیت، دولت و مسئولان، مردم، تولیدکنندگان و دستگاه‌های نظارتی حتی حوزه و دانشگاه و رسانه و فرهنگ همه و همه مسئولیت دارند.

گودرزی بیان کرد: یکی از وظایف ما که در قانون نیز به آن توجه کردیم این است که تسهیل در صدور مجوز کسب و کار را دنبال کنیم که در مجلس شورای اسلامی این کار را انجام دادیم که به منزله شکستن انحصار و حذف امضاهای طلایی است، یعنی بازار را رقابتی کنیم که رونق اشتغال را در پی خواهد داشت.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که ما باید بازار را رقابتی کنیم، ادامه داد: اینکه یک شغل در انحصار گروه خاصی قرار بگیرد باعث کاهش کیفیت می‌شود و شکل‌گیری مافیا نیز محصول همین انحصارطلبی‌هاست.

وی افزود: فراهم کردن مسیر، رفع موانع و ارائه تسهیلات از وظایف مسئولان است و دستگاه‌های نظارتی نیز وظیفه دارند نظارت کنند که استانداردهای رعایت شود و تولیدکنندگان که در خط مقدم هستند استاندارد را رعایت نکنند باعث می‌شود مردم به سمت کالای خارجی روی بیاورند و این خلاف آنچه است که مقام معظم رهبری بیان کرده‌اند.

گودرزی تصریح کرد: مردم نیز وظیفه دارند، نسبت به خرید کالای ایرانی رغبت نشان دهند شایسته نیست رگ گردن ما برای بیکاری و نرخ آن بالا برود و از کالای ایرانی استفاده نکنیم.

نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی افزود: شرط عبور از گردنه سخت اقتصادی این است که در مسیر تحقق وعده‌های الهی قرار بگیریم.

وی ادامه داد: امروز کلید حل همه مشکلات و مسائل امید به آینده بوده و ناامیدی بستر همه شکست‌هاست، خداوند در سسن الهی و آفرینش نصرت را قرار داده اما اگر بنا بود نشیمنگاه و محلی برای تحقق آن تعریف و پیش بینی نکند خلاف حکمت بود.

گودرزی تأکید کرد: دو مؤلفه شرط اساسی نصرت الهی است یکی اعتماد به خداوند متعال و دیگری بی‌اعتمادی به دشمن و شناخت اوست، در چنین شرایطی خداوند نصرت خود را در مسیر ما قرار می‌دهد.

انتهای پیام

کد خبر 13279

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =