کد خبر 13342
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۲

انصاری تشریح کرد

جزییات نحوه پرداخت هزینه‌های سوابق بیمه یا بازنشستگی

جزییات نحوه پرداخت هزینه‌های سوابق بیمه یا بازنشستگی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، به تشریح جزییات نحوه پرداخت هزینه‌ها بر اساس قانون نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی پرداخت.

به گزارش نمایندگان، مجید انصاری در تشریح جزییات قانون نقل و انتقال سوابق بیمه یا بازنشستگی بین صندوق‌های بازنشستگی که سخنگوی شورای نگهبان از تایید آن خبر داد، گفت: بر اساس این قانون، نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای بر دو بخش است یکی اینکه این اقدام به دلیل انحلال یا ادغام صندوق، خارج از اراده فرد مشترک یا ذینفع صورت بگیرد که در این صورت اگر انتقال سوابق فرد از صندوق مبداء به صندوق مقصد هزینه‌ای را در برداشته باشد، پرداخت آن برعهده صندوقی است که مسبب این موضوع شده است.                                   

نماینده  ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در برخی موارد نیز به فرد مشترک یا ذینفع اختیار داده شده است که سوابق خود را به صندوق دیگری منتقل کند که در اینجا اگر صندوق مقصد خدمات بیشتری نسبت به صندوق مبداء ارائه دهد چنانچه بنا باشد مبالغی به عنوان مابه التفاوت پرداخت شود برعهده فرد خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: تصویب این طرح به تسهیل روند نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای منتهی شده و به جز دو موردی که استثناء شده است در سایر موارد این اختیار داده شده است که اگر ذینفعی بخواهد سوابق خود را به صندوق دیگری منتقل کند چنانچه از لحاظ این قانون ایرادی نداشته باشد می‌تواند به این امر مبادرت ورزد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: بر اساس این قانون اگر در جاهایی نقل و سوابق بیمه‌ای با اجبار صورت بگیرد، صندوق‌های مسبب باید تبعات، هزینه‌ها و عوارض ناشی از این اقدام را پذیرا باشند.

منبع:خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 13342

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 8 =