کد خبر 14361
۲۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۷

محبی نجم‌آبادی:

اقدام برای عرضه خودرو در بورس خلاف قانون است

اقدام برای عرضه خودرو در بورس خلاف قانون است

عضو ناظر مجلس درشورای رقابت از محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور خواست تا به موضوع عرضه خودرو در بورس ورود کند.

به گزارش نمایندگان،  بهروز محبی نجم‌آبادی عضو ناظر مجلس در شورای رقابت با اشاره به موضوع عرضه خودرو در بورس، گفت:برخی از خودرو سازان خصوصی اخیرا موضوع عرضه خودرو در بورس  را مطرح کرده‌اند، این خلاف قانون است و ما این شرکت‌ها را به تعزیرات معرفی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه باید با این شرکت‌های متخلف که قصد دارند تعدادی از خودروهای خود را در بورس عرضه کنند، برخورد کرد، گفت: مرجع شورای رقابت است و فروش یک پارچه خودرو که باعث ساماندهی بازار خودرو شده و واسطه گری و دلالی را تضعیف کرده مورد تایید این شورا است.

عضو ناظر مجلس در شورای رقابت با تاکید بر اینکه مجلس و شورای رقابت از طرح عرضه یک پارچه خودرو حمایت می‌کنند، ادامه داد:اقدام برای عرضه خودرو بر بورس خلاف قانون است و شورای رقابت که مرجع این موضوع است، مجوزی را صادر نکرده است.

محبی با بیان اینکه درست در زمانی که بازار خودرو در حال ساماندهی است برخی از شرکت‌ها دست به چنین اقداماتی می‌زنند که شورای رقابت با این مسئله مخالف است، ادامه داد:لازم است که رئیس جمهور و معاون اول وی که نسبت به قیمت‌ها حساسیت دارند به موضوع ورود کنند.

وی اضافه کرد:در حالی  که وضعیت بازار خودرو درحال ساماندهی است و شاهد کاهش قیمت‌ها هستیم، برخی شرکت‌ها زمزمه عرضه خودرو در بورس را مطرح می‌کنند و این در حالی است که تجربه گذشته بورس نشان داد که بورس باعث افزایش قیمت خودروها می‌شود.

نماینده سبزوار درمجلس ضمن هشدار به مسئولان درباره این موضوع، گفت: مخبر معاون اول رئیس جمهور به این موضوع ورود کرده و اجازه ندهد که چنین اتفاق بیفتد.

منبع: تسنیم

انتهای‌پیام

کد خبر 14361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =