کد خبر 14457
۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۳۶

وزیر ورزش با حضور در مجلس:

۱۲ هزار و ۶۸۴ فضای ورزشی در کشور داریم

۱۲ هزار و ۶۸۴ فضای ورزشی در کشور داریم

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه ۷۱ اماکن ورزشی در سامانه جامع مبین ثبت شده است، گفت: ۹۲۵ مجموعه ورزشی و ۱۱ هزار و ۶۸۸ ورزشکده داریم که از این تعداد ۷ هزار و ۵۵۹ فضای سرپوشیده و ۴ هزار و ۳۹ فضای روباز داریم و برخی هر دو هستند؛ در مجموع ۱۲ هزار و ۶۸۴ فضای ورزشی در کشور داریم.

به گزارش نمایندگان،  حمید سجادی وزیر ورزش ‌و جوانان در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی به این سوال روح الله نجابت نماینده شیراز پاسخ داد که چرا بی‌عدالتی در توزیع زیرساخت‌ها و امکانات ورزشی در کشور و کوتاهی در اجرای مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور و وعده‌های اعلام شده وزیر در خصوص ساخت تأسیسات ورزشی وجود دارد.

وی ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) و گرامیداشت یاد شهید اسماعیلی در حادثه بالگرد و همچنین اشاره به آسیب تعدادی از مدیران وزارت ورزش در این حادثه گفت: بعد از حادثه بالگرد کمتر توانستیم خدمت نمایندگان باشم که ان شاءالله به شرایط بهتر برسیم تا انجام وظیفه کنیم؛ همچنین عذرخواهی می کنم که به دلیل این حادثه ارتباطم با نمایندگان کمتر شد که ان شاءالله زودتر جبران می کنیم.

وزیر ورزش ‌و جوانان در ادامه درباره سند ملی آمایش سرزمین گفت: تهیه سند آمایش سرزمین از تکالیف وزارت ورزش و جوانان است که در روز رای اعتماد وعده انجام آن را دادم؛ این سند درباره حوزه زیرساخت است.

وی‌ ادامه داد: توزیع عادلانه منابع اعتباری در پیش بینی پروژه های عمرانی ورزش، تصمیم سازی در برنامه اجرایی توسعه زیرساخت های ورزشی براساس پراکندگی ظرفیت های استعداهای ورزشی متناظر با پهنه بندی جغرافیای، ترسیم توزیع فراوانی اماکن ورزشی با مالکیت دولت و بخش خصوصی و ترسیم سیمای توسعه یافتگی در ورزش کشور، ۴ هدف اصلی بود که در تهیه سند آمایش ۴ دنبال کردیم؛ بر همین اساس سامانه ای درباره ترسیم توزیع فراوانی اماکن ورزشی با مالکیت دولت و بخش خصوصی تهیه شده که به زودی آدرس آن را به نمایندگان خواهیم داد تا در جریان وضعیت پروژه های ورزشی قرار گیرند.

سجادی با بیان اینکه دو رویکرد پایه ریزی مبتنی بر نظام آمار ثبتی در جمع آوری داده و استقرار پایگاه های داده یکپارچه در محورهای موضوعی سرمایه انسانی ورزشی در تهیه سند آمایش دنبال شده است، گفت: در تهیه سند آمایش ۶ مرحله طی شده که اکنون در اجرای مرحله ششم یعنی اقدامات پیش رو قرار داریم.

وی با بیان اینکه ۷۱ اماکن ورزشی در سامانه جامع مبین ثبت شده است، افزود: ۹۲۵ مجموعه ورزشی و ۱۱ هزار و ۶۸۸ ورزشکده داریم که از این تعداد ۷ هزار و ۵۵۹ فضای سرپوشیده و ۴ هزار و ۳۹ فضای روباز داریم و برخی هر دو هستند؛ در مجموع ۱۲ هزار و ۶۸۴ فضای ورزشی در کشور داریم.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: استان فارس با داشتن هزار و ۱۹۹ مکان ورزشی دولتی ثبت شده بیشترین تعداد مکان ورزشی در کشور و استان قم نیز با داشتن ۱۵۰ مکان ورزشی دولتی ثبت شده دارای کمترین تعداد است؛ ۱۸ درصد از اماکن ثبت شده و مستقر در سامانه در مناطق روستایی و ۸۲ درصد در مناطق شهری است.

انتهای پیام

کد خبر 14457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =