کد خبر 14482
۲۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۷

حاتمی در تذکر شفاهی عنوان کرد؛

ضرورت رسیدگی به زیرساخت های آسیب دیده ناشی از سیل و تگرگ در کلیبر، خداآفرین و هوراند

ضرورت رسیدگی به زیرساخت های آسیب دیده ناشی از سیل و تگرگ در کلیبر، خداآفرین و هوراند

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی به زیرساخت های آسیب دیده ناشی از سیل و تگرگ در حوزه انتخابیه خود شد.

به گزارش نمایندگان ما، حسین حاتمی در نشست علنی امروز (دوشنبه، 29 خردادماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، گفت: در چند روز گذشته سیل، طوفان و تگرگ به زیرساخت ها، مزارع، باغات، اموال و احشام مردمان شهرستان های کلیبر، خداآفرین و هوراند میلیاردها تومان خسارت وارد کرده است و چندین نفر ناشی از تبعات طوفان و سیل فوتی و زخمی داشتیم.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس یازدهم، ضمن ابراز تاسف و تسلیت به مردم شریف منطقه و خانواده های داغدار، ادامه داد: از ستاد بحران کشور و استان درخواست دارم سریعا در جهت جبران خسارت های وارده به زیرساخت ها و تامین خسارات کشاورزان، باغداران و عشایر منطقه اقدام عاجل و ضروری انجام دهد چرا که امکانات شهرستان های ما کافی نبوده و پاسخگو نخواهد بود.

وی ادامه داد: بخشی از خسارات سیل در مردادماه سال 1400 تامین نشده و بین ستاد بحران کشور و سازمان برنامه و بودجه همچنان در حال تبادل مکاتبه می باشد. از وزیر کشور و ستاد بحران همچنین استاندار و مدیرکل های استانی استدعا دارم سیل و تگرگ و اتفاقات اخیر را جدی بگیرند و به داد مردم برسند.

حاتمی با اشاره به بیمه کارگران ساختمانی بیان کرد: این بیمه با فراز و فرودهای بسیاری در کمیسیون مجلس با اصلاحات در نوبت رسیدگی در صحن است از نمایندگان و هیات رئیسه می خواهم این اصلاحیه را در نوبت رسیدگی با اصلاحات انجام شده قرار دهند چرا که کارگران ساختمانی سال ها است در انتظار این حداقل انتظار خود هستند و ما باید برای این کارگران هرچه سریع تر انجام دهیم.

وی افزود: به دولت و دولتمردان تذکر می دهم حقوق مصرح در قانون اساسی را با بخشنامه های من درآوردی محدود نکنید، مردم و مردم سالاری را با تمامیت خواهی به محاب نبرید. این صدای مجلس را رئیس جمهور بشنود، اگر ادعای مردم داری دارید صدای نمایندگان مردم را بشنوید شما برای نمایندگان مردم با بخشنامه های من درآوردی محدودیت ایجاد می کنید.

انتهای پیام

کد خبر 14482

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =