کد خبر 15762
۲۳ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۲

داودی:

به مشکلات حرفه ای دامپزشکان توجه شود

به مشکلات حرفه ای دامپزشکان توجه شود

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ضروری است به مشکلات حرفه ای دامداران و دامپروران و دامپزشکان در تمامی رده های دکتری تخصصی، کارشناسی حرفه ای و کاردانی از نظر امنیت شغلی، بیمه های عمر و تکمیلی، تامین درآمد و اشتغال آنها رسیدگی شود.

به گزارش نمایندگان،  یوسف داودی در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: برای تامین اصلی‌ترین غذای انسان‌ها، دامداری و دامپروری از مهمترین و سخت ترین و مقدس ترین شغل ها در پیشگاه الهی است و همچنین بنا به فرموده خداوند در قرآن کریم، تعدادی از پیامبران الهی نیز شغل دامپروری و دامداری داشتند.

وی در ادامه اظهار کرد: دامپزشکی به عنوان شغل متعالی، مهم و سرنوشت ساز مورد احترام همه جهانیان است. دامپزشکان خود را در معرض بسیاری از صدمات فیزیکی و همچنین ابتلا به بیماری های مسری خطرناک قرار می دهند تا غذای سالم انسان ها را تامین نموده و از ابتلای انسان به بیماری های کشنده نظیر سل، تب مالت، آنفلوآنزا پیشگیری کنند.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ضروری است به مشکلات حرفه‌ای دامداران و دامپروران و دامپزشکان در تمامی رده‌های دکتری تخصصی، کارشناسی حرفه‌ای و کاردانی از نظر امنیت شغلی، بیمه های عمر و تکمیلی، تامین درآمد و اشتغال آنها رسیدگی شود. دامپروران، مرغداران، پرورش دهندگان زنبور عسل و سیب زمینی کاران آذربایجان مشکلات زیادی در تامین مواد غذایی دام ها و فروش محصولات خود دارند که تقاضای رسیدگی و اقدام عاجل در جهت رفع مشکلات این قشر صورت گیرد.

انتهای پیام

کد خبر 15762

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =