کد خبر 16340
۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۹

ارجاع بند مربوط به تشکیل کارگروه صیانت از اراضی با کاربری صنعتی به کمیسیون تلفیق

ارجاع بند مربوط به تشکیل کارگروه صیانت از اراضی با کاربری صنعتی به کمیسیون تلفیق

نمایندگان مجلس شورای اسلامی بند مربوط به تشکیل کارگروهی به منظور صیانت از اراضی با کاربری صنعتی در لایحه برنامه هفتم توسعه را به منظور رفع ابهام به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.

به گزارش نمایندگان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (شنبه) و در جریان ادامه بررسی گزارش کمیسیون تلفیق لایحه برنامه هفتم توسعه، بند د ماده ۴۸ لایحه را به منظور رفع ابهام به کمیسیون تلفیق ارجاع دادند.

در بند د ماده ۴۸ لایحه آمده است که به منظور نظارت بر رعایت حریم های ساخت و ساز و بررسی میزان تخلفات ساخت و ساز و نقض حریم ها در اراضی با کاربری صنعتی، فسخ و خلع ید از اراضی و قراردادهای غیرفعال، تعیین جریمه ساخت و سازهای غیرمجاز
و رسیدگی در هر استان کارگروه صیانت از اراضی با کاربری صنعتی مرکب از نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، نماینده استاندار و نماینده رئیس کل دادگستری استان (قاضی) تشکیل می‌شود.

آیین نامه اجرائی این بند با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت به تصویب هیئت وزیران می‌رسد.

تبصره- هرگونه توسعه واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی در داخل همان شهرک ها و نواحی،  صرفا در چهارچوب مقررات حاکم بر شهرک ها و نواحی صنعتی و در سقف تأییدیه های أخذ شده آن شهرک یا ناحیه صنعتیپی بوده و از أخذ سایر مجوزها و استعلامات معاف می باشد.

محمدباقر قالیباف در جریان بررسی این بند تصریح کرد: از آنجا که در این بند تصریح نشده است که این حکم مشمول اراضی داخل شهرک ها و نواحی صنعتی می شود دارای ابهام است فلذا برای رفع ابهام آن را به کمیسیون تلفیق ارجاع می دهیم.

انتهای پیام

کد خبر 16340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =