کد خبر 16713
۱۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۲

شریعتی در تذکری خطاب به رئیس جمهور؛

یک ماه پیش به وزیر نفت نامه نوشتید دو مدیر کنار بروند اما وزیر استعفا داد و خانه نشین شد

یک ماه پیش به وزیر نفت نامه نوشتید دو مدیر کنار بروند اما وزیر استعفا داد و خانه نشین شد

نماینده مردم تهران در مجلس در تذکری خطاب به رئیس جمهور، گفت: یک ماه قبل دفتر شما به وزیر نفت نامه نوشت و تاکید کرد دو مدیر ارشد نفتی ۲۴ ساعته کنار برود اما وزیرتان استعفاء داد و چند روز در خانه نشست و این تعلل گشت ارشاد مدیران را بی خاصیت خواهد کرد.

به گزارش نمایندگان، در نشست علنی نوبت دوم امروز (دوشنبه، 15 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزء 2 بند ب ماده 46 لایحه برنامه هفتم توسعه و در خصوص تکالیف دولت برای استفاده از سوخت های جایگزین بنزین از جمله LPG، گفت: پیش از ظهر هم من مطمئن بودم که این بند رأی نمی آورد و من عامدانه صحبت های آقای اوجی را پخش کردم تا نکاتی را مطرح کنم. دیشب آقای سالاری معاون وزیر نفت برخلاف وعده قبلی برای اجرای قانون با تعدادی از همکاران تماس گرفته و نکاتی وارونه مطرح کرده و خواستار رأی منفی شده است.

وی افزود: ایشان پیشتر به خود بنده گفته بود من موافق این موضوع هستم اما برخی از مدیران ارشد وزارت نفت مخالف این موضوع هستند و کمک مجلس را خواستند و تماس اخیر ایشان دورویی و نفاق است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در زمان آقای زنگنه این موضوع حذف شده بود و سال قبل دوستان به ما گفتند که ما می خواهیم این موضوع را اجرا کنیم اما دیگران اجازه نمی دهند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس در بخش دیگری از صحبت های خود خطاب به رئیس جمهور، گفت: به درستی گشت ارشاد مدیران را آغاز کردید تا مدیران غیرتحول خواه را کنار بگذارید و در مواردی اقدامات خوبی نیز انجام شد اما ظاهرا در وزارت نفت کارتان گره خورده است. سال قبل درباره یک معاون وزیر نفت گفتید پسر رفت پدر هم برود اما پدر همچنان پیگیر اعزام پسر است.

مالک شریعتی گفت: آقای رئیس جمهور یک ماه قبل دفتر شما به وزیر نفت نامه نوشت و تاکید کرد دو مدیر ارشد نفتی 24 ساعته کنار برود اما وزیرتان استعفاء داد و چند روز در خانه نشست و این تعلل گشت ارشاد شما را بی خاصیت خواهد کرد، حال به این فهرست آن پدر و پسر و این معاون دورو را نیز اضافه کنید.

وی تاکید کرد: به صراحت اعلام می کنم افرادی در وزارت نفت مانع نجات کشور از بلبشو قاچاق سنگین گاز مایع هستند و عامل باقی ماندن مردم در نابسامانی توزیع LPG هستند که 20 روز پیش منجر به انفجاری در کرج شد و بعضی از مردم دچار مشکل شدند.

این نماینده مردم در مجلس در پایان گفت: از ابتدا پیگیر حقوق مردم بودم و از تخریب ها نخواهم ترسید.

انتهای پیام 

کد خبر 16713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =