کد خبر 18853
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۱۳

پول هوشمند سازی سامانه‌های مجلس چه شد؟

نماینده شیراز و ورزقان با اشاره به اینکه در لایجه بودجه سال 1403، 300 میلیارد ریال برای هوشمند سازی قوه مقننه آمده است یادآور شد: ما در زمان تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی دچار حاشیه هک سامانه‌های مجلس شدیم اگر قرار باشد پول بدهیم و بعد سامانه‌های مجلس شورای اسلامی هک شود و برای ما حاشیه درست شود، اصلا این بودجه تخصیص پیدا نکند، موثرتر است.

به گزارش نمایندگان، امروز در جلسه علنی دوشنبه (10 اردیبهشت ماه) مجلس و در جریان رسیدگی به جداول بودجه، روح الله نجابت در تذکری شفاهی در خصوص جدول ۷ بودجه سال ۱۴۰۳، گفت: در لایحه بودجه ۳۰۰ میلیارد ریال برای هوشمند سازی قوه مقننه آمده است، اما سوال این است که مبنای این رقم کجاست؟ طی سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ بیش از چهار همت برای این موضوع در مجلس شورای اسلامی گذاشته شد، اما معلوم نیست کجا و چگونه تخصیص پیدا کرد و هزینه شده است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ما در زمان تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی دچار حاشیه هک سامانه‌های مجلس شدیم اگر قرار باشد پول بدهیم و بعد سامانه‌های مجلس شورای اسلامی هک شود و برای ما حاشیه درست شود، اصلا این بودجه تخصیص پیدا نکند، موثرتر است.

وی افزود: گلایه‌هایی از سامانه‌های مجلس شورای اسلامی وجود دارد که قرار بود پیشنهادات بودجه روی مانیتورها بیاید که تاکنون رخ نداده است البته طبیعی است که می‌گویند «مردی و کاری»؛ ما هر وقت پرسیدیم موضوع سامانه‌های مجلس با کدام فرد است؟ گفتند آقایی که ظاهرا عضو شورای شهر تهران است و در مجلس شورای اسلامی رفت و آمد دارد و حتی دفتری در مجلس داشته و مشاوره می‌دهد. با این وجود ما چیزی از سامانه‌های مجلس ندیدیم.

نجابت یادآور شد: خواهش می‌کنم رئیس مجلس شورای اسلامی به این موضوع توجه کرده و به مشاور خود تذکر لازم را برای هوشمند سازی و انجام وظایفش بدهد.

انتهای پیام/

کد خبر 18853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =