کد خبر 19012
۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۰۹

با موافقت نمایندگان انجام میشود

ارجاع گزارش کمیسیون انرژی درباره اجرای ناقص قانون جمع‌آوری گازهای مشعل به قوه قضائیه

ارجاع گزارش کمیسیون انرژی درباره اجرای ناقص قانون جمع‌آوری گازهای مشعل به قوه قضائیه

نمایندگان مجلس شورای اسلامی گزارش کمیسیون انرژی درباره اجرای ناقص تکالیقف قانونی مربوط به جمع‌آوری گازهای مشعل را به منظور سرزدگی به تخلفات رخ داده به قوه قضائیه ارجاع دادند.

به گزارش نمایندگان، نمایندگان محلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه)، گزارش کمیسیون انرژی در خصوص اجرای ناقص تکالیف قانونی مربوط به جمع‌آوری گازهای همراه تولید نفت و مشعل را بررسی کرده و در نهایت براساس ماده ۲۳۴ آئین‌نامه داخلی مجلس با ارجاع این گزارش به قوه قضاییه جهت رسیدگی به تخلفات موافقت کردند.

مصطفی نخعی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ضمن قرائت این گزارش، تاکید کرد: کمیسیون انرژی با برگزاری جلسات متعدد و انجام بازدیدهای مکرر از مناطق نفت خیز و منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، موضوع جمع‌آوری و بهره‌برداری از گازهای همراه را پیگیری نموده است.

بررسی‌های این کمیسیون حاکی از آن است که علی رغم صراحت احکام قانونی در بودجه سال ۱۳۹۲ کل کشور، برنامه پنج ساله ششم توسعه و قوانین بودجه سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱  کل کشور درخصوص الزام وزارت نفت برای اجرای طرح‌های جمع‌آوری گازهای همراه، وزرا و مسئولان وقت از سال ۱۳۹۲ تاکنون به تکالیف مورد نظر قانون گذار در این زمینه عمل نکرده‌اند.

این مساله علاوه بر تخلف اداری، مصداق تقصیرات قابل رسیدگی در محاکم قضایی می‌باشد.

انتهای پیام

کد خبر 19012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =