کد خبر 19502
۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۳

ابلاغ دستورالعمل بخشودگی سود و جرایم تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی کشاورزان

ابلاغ دستورالعمل بخشودگی سود و جرایم تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی کشاورزان

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ از ابلاغ دستورالعمل بخشودگی سود و جرایم تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی کشاورزان خبر داد.

به گزارش نمایندگان،  فتح الله توسلی با اشاره به پیگیری مطالبات مردم گفت: آیین نامه اجرایی بند «ض» تبصره ۷ قانون بودجه درخصوص بخشودگی جریمه دیرکرد تسهیلات بخش کشاورزی  تا ۲۰۰ میلیون تومان ابلاغ شد.

وی با اشاره به بند «ض» تبصره (۷) قانون بودجه سال ۱۴۰۳کل کشور گفت: این مصوبه با هدف حمایت از فعالان بخش کشاوزی که به علت شرایط خشکسالی نتوانستند، تعهدات بانکی خود را عمل کنند و دچار معوقات و بدهی شدند و نتوانستند اقساط خود را به شکل کامل پرداخت کنند، تصویب شده بود که عدم ابلاغ آیین نامه اجرایی موجب گلایه کشاورزان قرار گرفته بود.

توسلی ادامه داد: برای اینکه این بخش از فعالان بتوانند با پرداخت اصل سود تسهیلات خود هم بازگشت منابع را به بانک‌ها افزایش دهند و هم قدرت وام دهی بانک‌ها افزایش پیدا کند و هم حساب جرایم فعالان کشاورزی بخشوده شود، این موضوع در سطح کشور مطرح و پیگیری شد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در  مجلس با تأکید بر  پیگیری ابلاغ دستورالعمل اجرایی این بند توسط دولت گفت: آیین نامه اجرایی با پیگیری صورت گرفته به تصویب هیأت وزیران رسید و به وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کشور، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به شماره ۵۹۱۱۱ ابلاغ شد.

وی افزود: بدین صورت بسیاری از کشاورزان منطقه که نتوانسته بودند به تعهدات خود عمل کنند و بدلیل شرایط خشکسالی و اکنون با مشکل مواجه هستند، اکنون می توانند از بخشودگی جرایم و امهال وام کشاورزان تا ۲ میلیارد ریال از این مصوبه استفاده کنند.

توسلی اظهار کرد: بر این اساس بانک های عامل موظفند نسبت به  بخشودگی سود، کارمزد و جریمه های دیرکرد ‌تسهیلات پرداختی تا دو میلیارد ریال با سررسیدهای تا پایان سال ۱۴۰۲ تمامی بهره برداران بخش کشاورزی خسارت دیده از حوادث غیر مترقبه به ویژه سیل، سرمازدگی و خشکسالی اقدام و به مدت یکسال استمهال نمایند.

به گزارش نمایندگان، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم شهرستانهای بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی، توسلی افزود: بار مالی ناشی از اجرای این بند توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تضمین و پرداخت خواهد شد.

‌انتهای پیام

کد خبر 19502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =