کد خبر 5575
۳۰ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۱

با موافقت نمایندگان؛

تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری آبادان و اروند کنار کلید خورد

تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری آبادان و اروند کنار کلید خورد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با درخواست تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری آبادان و اروند کنار از سال ۱۳۸۵ تا به امروز موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه)، گزارش کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری آبادان و اروندکنار از سال ۱۳۸۵ تاکنون را بررسی کرده و در نهایت با ۱۳۱ رای با آن موافقت کردند.

روح الله نجابت، سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در تشریح گزارش کمیسیون در این زمینه، بیان کرد: در اجرای ماده (۲۱۲) آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، ابتدائاً اطلاعات واصله از دستگاه‌های اجرایی در مورخ ۲۳ / ۰۳ /۱۴۰۰ در اختیار متقاضیان تحقیق و تفحص قرار گرفت و نظر به اظهار مورخ ۲۹/ ۰۳/ ۱۴۰۰ متقاضیان مبنی بر عدم کفایت اطلاعات ارائه شده کمیسیون، موضوع درجلسه رسمی مورخ ۰۶ /۰۴ / ۱۴۰۰ کمیسیون که با حضور ۱۴ نفر حاضرین از نمایندگان عضو کمیسیون، متقاضیان تحقیق و تفحص مطرح و پس از استماع نظرات طرفین، ضرورت انجام تحقیق و تفحص در محورهای مذکور در تقاضاها به تصویب رسید.  

شایان ذکر است به دلیل وحدت موضوع و توافق متقاضیان هر دو تقاضای تحقیق و تفحص در جلسه کمیسیون بصورت تفکیک مورد بررسی قرار گرفت که در قالب یک گزارش جهت طرح در صحن علنی مجلس تقدیم می‌گردد.
محور های این تحقیق و تفحص به شرح زیر است:
۱-تخلفات بی حد و حصر در شهرداری آبادان و شهرداری اروند کنار 
۲-چرا با وجود اعتبارات عمرانی از منابع مختلف فوق الذکر وضعیت شهر در معابر عمومی و خدمات شهری و مبلمان شهری بسیار بغرنج می‌باشد؟
۳- بررسی پروژه‌های عمرانی و ساخت و ساز، امور مالی و املاک و غیره بدون لحاظ کردن کاربری در طرح جامع و تفصیلی شهری همچنین تبدیل فضای سبز به کیوسک که در حد هاپیرمارکت در شهر آبادان باعث ایجاد نارضایتی گردیده است.

انتهای پیام

کد خبر 5575

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =