کد خبر 6789
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۵

قالیباف:

شهید چمران انقلابی بودن خود را در گره‌گشایی از مشکلات مردم نشان می‌داد

شهید چمران انقلابی بودن خود را در گره‌گشایی از مشکلات مردم نشان می‌داد

رئیس مجلس گفت:‌ شهید چمران انقلابی و بسیجی بودن خود را در گره‌گشایی از مشکلات مردم و مستضعفان عالم نشان می‌داد و با بی‌عملی و بی‌حاصلی بیگانه بود.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه ۳۱ یکم خرداد ماه ۱۴۰۱، گفت: فرا رسیدن سالروز شهادت مجاهد دانشمند شهید دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید را گرامی می‌دارم.

رئیس مجلس اظهار داشت:‌جمع شدن ویژگی‌های درخشانی همچون شجاعت و پیشتازی در جهاد، انصاف و اعتدال و پرهیز از اقدامات شتاب‌زده و محاسبه نشده صفای باطن و لطافت طبع، عشق و علاقه بی‌نظیر به امام راحل و آرمان‌های انقلاب اسلامی در کنار فهم و تحلیل دقیق از مسائل سیاسی سراسر جهان اسلام و استعداد علمی کم نظیر از شهید چمران شخصیتی نمونه و الگویی بی‌بدیل برای تمامی جوانان ساخته بود.

وی افزود:‌ شهید چمران انقلابی و بسیجی بودن خود را در گره‌گشایی از مشکلات مردم و مستضعفان عالم نشان می‌داد و با بی‌عملی و بی‌حاصلی بیگانه بود.

قالیباف خاطرنشان کرد: دستگاه‌های تربیتی جمهوری اسلامی چه در مدارس و چه در دانشگاه‌ها با همت جوانان و عموم دلباختگان به آرمان انقلاب اسلامی باید به نحوی تحول یابد که تربیت جوانان نخبه و شجاع با الگوپذیری از امثال شهید چمران و سایر شهدای انقلاب اسلامی در آن استثناء و کمیاب نباشد.

انتهای پیام

کد خبر 6789

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =