کد خبر 6849
۱ تیر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۲

دهمرده:

گرانی افسارگسیخته امان مردم را بریده است

گرانی افسارگسیخته امان مردم را بریده است

نماینده مردم زابل در مجلس گفت: گرانی افسارگسیخته امان مردم را بریده است.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، حبیب الله دهمرده نماینده مردم زابل در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (چهارشنبه یک تیرماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: گرانی افسارگسیخته امان مردم را بریده است.

وی اظهار کرد: بستن بند کمال خان بر روی رودخانه هیرمند توسط بدخواهان بشریت اعم از آمریکا، انگلیس، اسرائیل و آل سعود یک فاجعه و تراژدی در سیستان رقم می زند و موجب می شود مردم ولایی از روی استیصال و ناچاری ترک دیار و خانه خود کنند و تنگه احد ایران تخلیه شود.

نماینده مردم زابل در مجلس افزود: تسریع در انتقال آب از دریای عمان، پرداختن به آب ژرف، دریافت حقابه ایران از افغانستان و ساماندهی آب های سطحی، پرداخت خسارت به کشاورزان به دلیل خشکسالی و بخشودگی و استمهال وام آنها، معاف کردن مردم سیستان از مالیات، تامین آرد مورد نیاز، استفاده از ظرفیت های مرز و مناطق آزاد و بازارچه های مرزی، پیگیری طرح رزاق، اجرای رتبه بندی معلمان و بازنشستگان و توجه به حق التدریسی ها و خرید خدمتی ها از دیگر موضوعاتی است که مسئولان باید به آن توجه کنند.

دهمرده خاطرنشان کرد: ساماندهی حاشیه نشینی ها و نیروهای شرکتی، تسریع در خواهرخواندگی شهرهای تهران، اصفهان و مشهد  با شهرهای سیستان براساس قول رئیس جمهور، تعریض بزرگراه زابل- زاهدان و بهسازی راه های روستایی از دیگر موضوعاتی است که باید به آنها توجه شود. همچنین از همکاری معاون پارلمانی رئیس جمهور با نمایندگان قدردانی می شود.

انتهای پیام

کد خبر 6849

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =