کد خبر 7120
۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴

حاجی دلیگانی در تذکر به رییس جمهور:

به مسئولان شرکت‌کننده در مجامع بین‌المللی در زمینه امضای معاهدات هشدار و تذکرات لازم را بدهید

به مسئولان شرکت‌کننده در مجامع بین‌المللی در زمینه امضای معاهدات هشدار و تذکرات لازم را بدهید

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس به رئیس جمهور لزوم هشدار و تذکرات لازم و به موقع به مسئولان شرکت‌کننده ایران در مجامع بین‌المللی مبنی بر ممنوعیت پیوستن و یا امضاء هرگونه معاهدات بین المللی که به استقلال و امنیت کشور خدشه وارد می‌سازد را متذکر شد.

به گزارش نمایندگان ما، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی به رئیس‌جمهور لزوم هشدار و تذکرات لازم و به موقع به مسئولان شرکت‌کننده جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی مبنی بر ممنوعیت پیوستن و با امضاء هرگونه معاهدات بین المللی که به استقلال و امنیت کشور خدشه وارد می‌سازد، را متذکر شد.

متن کامل تذکر شاهین شهر به رئیس جمهور به شرح زیر است:

خلاصه تذکر: لزوم هشدار و تذکرات لازم و به موقع به مسئولان شرکت‌کننده جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین‌المللی مبنی بر ممنوعیت پیوستن و یا امضاء هرگونه معاهدات بین المللی که به استقلال و امنیت کشور خدشه وارد می‌سازد.

شرح تذکر: جناب آقای رئیس جمهور از آنجا که برخی سازمان‌های جهانی تحت سلطه امریکا و صهیونیست‌ها هستند و با پیوستن به معاهدات و قبول شرایط آن دست دشمن را جهت دخالت در کشور باز می‌گذارد ضروریست نسبت به حضور مسئولان مربوطه که به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران قصد شرکت در چنین مجامع بین المللی را دارند به ویژه مجمع جهانی بهداشت که خردادماه برگزار گردید و همچنین مجامع پیش روی آن سازمان، به منظور رفع نگرانی‌هایی که در ذیل به آن اشاره می‌شود هشدارهای لازم داده شود.

۱. مخالفت و عدم پذیرش پیشنهاد اصلاحیه IHR (اصلاح مقررات بهداشتی بین‌المللی) توسط ایالات متحده امریکا که دقیقا خدشه بر استقلال کشور وارد می‌سازد.

۲. پیوستن به هرگونه دستور کار عادی یا محرمانه جلسه کاری که مغایر با قانون اساسی و شرع مبین اسلام باشد.

۳. هرگونه مذاکره و یا امضاء قرار داد که در راستای اجرای سند ۲۰۳۰ استقلال و امنیت کشور را به خطر می‌اندازد.

انتهای پیام

کد خبر 7120

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =