کد خبر 8174
۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۳

حاجی دلیگانی:

دولت با طرح تفکیک وزارت صمت مجلس دهم موافقت کرده است

دولت با طرح تفکیک وزارت صمت مجلس دهم موافقت کرده است

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: طی رای‌گیری که در آخرین جلسه هیئت وزیران صورت گرفته، با طرح تفکیک وزارت صمت که در کمیسیون اجتماعی مجلس دهم به تصویب رسیده بود، موافقت شده است.

به گزارش نمایندگان ما، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به آخرین خبرها از طرح تفکیک وزارت صمت گفت: در جلسه مشترک اخیر مجلس و دولت  با خبر شدیم که طی رای‌گیری که در آخرین جلسه هیئت وزیران صورت گرفته، با طرح تفکیک وزارت صمت که در کمیسیون اجتماعی مجلس دهم به تصویب رسیده بود، موافقت شده است.  

وی افزود: طرح تفکیک وزارت صمت در مجلس دهم، آن زمان به دلیل بار مالی از سوی شورای نگهبان رد شده بود و با توجه به این که پیگیری تصویب آن به عمر مجلس دهم نرسید، ‌ عملاً مسکوت ماند؛ اقدام اخیر دولت برای تصویب طرح مجلس دهم بیانگر آن است که دولت برای تفکیک وزارت صمت لایحه‌ای نخواهد داد.

حاجی دلیگانی عنوان کرد: پس از تصویب طرح مذکور در هیئت وزیران  که به معنای پذیرش بار مالی ایجاد وزارت بازرگانی است، رئیس‌جمهور این مسئله را طی نامه‌ای رسمی به هیئت رئیسه ارسال کرده که به دست آقای قالیباف رسیده است. بنابراین بر اساس توافق اخیری که بین رئیس مجلس و رئیس‌جمهور صورت گرفته بود، احتمالاً دولت ۲ وزیر پیشنهادی برای وزارت صنعت و وزارت بازرگانی معرفی خواهد کرد.

انتهای پیام

کد خبر 8174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =