کد خبر 8861
۲۹ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۶

حمزه:

دولت با تعارض منافع اقتصادی و ناکارآمدی مبارزه کند

دولت با تعارض منافع اقتصادی و ناکارآمدی مبارزه کند

نماینده مردم اردل در مجلس گفت: ناکارآمدی فراگیر و تعارض منافع، کمر اقتصاد و بخش خصوصی را خم کرده و انتظار از دولت این است که با جدیت با این دو عامل فسادزا و دشمن پسند مبارزه کند.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، قدرت الله حمزه شلمزاری نماینده مردم اردل در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) در نطق میان دستور خود گفت: خدامحوری، مردم داری، ساده زیستی، عدالت محوری، پرهیز از اشرافی گری، صداقت، اخلاص، حمایت از مستضعفان و مدیریت جهادی از مهم ترین پیام های اربعین است و رهبری می فرمایند هر مسئولی در زمان مسئولیت خود اگر به دنبال استقرار عدالت نباشد، ماندن ایشان در این مسئولیت نامشروع است.

وی افزود: یکی از تأکیدات رهبری خطاب به نمایندگان مجلس این است که عزیزان من بدانید دشمن این نظام، برنده ترین حربه ای که در اختیار خواهد داشت، روی این مسأله باید فکری کرد. گرفتاری های اقتصادی مردم همین بیکاری است که در کلمات شما تکرار می شود و درست است. همین کمبودها و همین مشکلات اداری و مشکلات دیگر. البته فسادها، تبعیض ها، مشکلات اداری و قضایی نیز در کار آن وجود دارد و اولویت اول این است که شکم مردم را سیر کنیم.

حمزه شلمزاری گفت: انتظار و خواسته مردم انقلابی از ما توجه و عمل به فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری است که بهترین شیوه برای مبارزه با فقر، فساد، بیکاری و حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، عمل به شعارهای سال است. مجلس و دولت باید به صورت جهادی پیگیر تحقق اقتصاد مقاومتی، حمایت و پشتیبانی از تولید و رفع موانع آن، تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی باشد.

وی ادامه داد: مجلس و همه دستگاه های حکومتی باید از تمام ظرفیت های کشور برای ریشه کن کردن فساد استفاده کند چرا که فساد مانع پیشرفت و توسعه است و باعث یأس و ناامیدی در بین سرمایه گذاران و مردم می شود. برای رونق تولید باید از ظرفیت های بخش خصوصی و بانک ها استفاده کرد. با قوانین و سیاستگذاری های فعلی در بانک ها که فسادزا است نمی توان از تولید حمایت کرد از این رو اول باید قانون بانکداری را اصلاح کرد و بعد انتظار پیشرفت و توسعه داشته باشیم.

 نماینده مردم اردل در مجلس  با بیان اینکه دو ابرچالش مزمن عامل عدم توسعه و پیشرفت در کشور است، اظهار داشت: نخست ناکارآمدی فراگیر و عدم شایسته سالاری در به کارگیری نیرو و عزل و نصب ها که نشأت گرفته است حزب بازی، رفیق بازی، فامیل بازی، پارتی بازی و قوم گرایی است که در بعضی از دستگاه ها از جمله آموزش و پرورش وجود دارد البته بنده بارها به اطرافیان وزیر تذکر داده ام اما نتیجه ای نداشت که احتمالا به سوال و استیضاح وی بیانجامد.

وی تصریح کرد: دوم تعارض منافع است که کمر اقتصاد و بخش خصوصی را خم کرده و انتظار از دولت این است که با جدیت با این دو عامل فسادزا و دشمن پسند مبارزه کند تا مردم شاهد شکوفایی و رونق اقتصادی در کشور باشند همچنین دولت باید علاوه بر اصلاح پرداخت یارانه ها، نسبت به اصلاح ساختار بودجه، تقویت تولید، دولت الکترونیک و شفافیت، سرمایه گذاری و اشتغال زایی، کنترل رشد نقدینگی، تقویت ارتباط با کشورهای دنیا با اولویت همسایگان و کشورهای مسلمان، توسعه تجارت، اندیشه و اقدام برای ساختار تورم و تغییر در وضعیت مذاکرات احیای برجام با محوریت قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از منافع مردم و فرمایشات رهبری اقدام کند.

حمزه شلمزاری افزود: از معاون اجرایی رئیس جمهور، وزیر کشور، وزیر نیرو، وزیر جهاد، رئیس بنیاد مسکن، استاندار، مدیران استانی و شهرستانی به ویژه رئیس سازمان مدیریت بحران، به خاطر بازدید میدانی از مناطق زلزله زده و سیل زدگان استان تشکر می کنم. مردم حادثه دیده استان منتظر اقدام جهادی شما برای جبران و بازسازی خسارات هستند.

این عضو مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: انتظار می رود دولت نسبت به حقوق و مزایای پرسنل قوه قضائیه و کارکنان فراجا عنایت ویژه داشته باشد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حقوق برخی مردم در دهک بندی ها رعایت نشده، وزارت تعاون باید در این خصوص تجدید نظر کند همچنین وزیر راه با توجه به اینکه پیمانکاران سختکوش استان به صورت جهادی، فعالیت می کنند باید اقدامات آنها را تسهیل کند.

انتهای پیام

کد خبر 8861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =