کد خبر 9395
۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۴

قالیباف:

میزان بازدهی داخلی به اندازه‌ای است که سرمایه‌گذار خصوصی آماده مشارکت است

میزان بازدهی داخلی به اندازه‌ای است که سرمایه‌گذار خصوصی آماده مشارکت است

رئیس مجلس گفت: با شناختی که از مسائل استان تهران دارم معتقدم که در طرح های اقتصادی این استان، میزان بازدهی داخلی (IRR) به اندازه‌ای است که سرمایه‌گذار خصوصی آماده سرمایه‌گذاری و مشارکت است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

به گزارش نمایندگان ما، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز شنبه (۳۰مهر)  در دیدار استاندار تهران و معاونان وی که به مرورِ مهم‌ترین مسائل و مشکلات استان تهران گذشت، با تأکید بر اینکه برای حل این مشکلات، لازم است که دولت و مجلس و مدیران استانی سیاست‌ها را با هم هماهنگ کنیم، اظهار کرد: به عنوان مثال، همه قوا و مجمع تشخیص مصلحت نظام باید به این جمع‌بندی برسیم که مهاجرت را نه فقط در تهران، بلکه در شهرها و نقاطی که ورودی‌های استان تهران محسوب می‌شوند نیز معکوس کنیم.

وی با اشاره به مسائلی که توسط استاندار تهران در حوزه پروژه‌های نیمه‌تمام و نیز طرح‌های ضروری بخش حمل و نقل این استان مطرح شد، بر ضرورت توجه به بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت سرمایه‌های خصوصی تأکید کرد و گفت: به عنوان نمونه در جلسه عنوان شد که متروی ورامین بیش از ۱۷ سال است که در حال اجراست، سؤال من این است که در همین زمینه آیا هیچ سرمایه‌گذاری حاضر نیست این پروژه را ظرف مدت کوتاهی به اتمام برساند و سپس برای مدت معینی از منافع اقتصادی این پروژه استفاده کند؟

وی در همین زمینه و لزوم استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی، افزود: در نمونه‌ای دیگر، مثلا برای تکمیل تصفیه‌خانه جنوبی تهران که گفته می‌شود یک هزار میلیارد تومان نیاز دارد تا راه‌اندازی شود و بیش از ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب تحویل کشاورزان دهد، چرا برای تکمیل آن از بخش خصوصی سرمایه‌گذاران همین منطقه استفاده نمی‌شود تا هم این پروژه به نتیجه برسد و هم کشاورزان از آن نفع ببرند؟

رئیس مجلس تأکید کرد: با شناختی که از مسائل استان تهران دارم معتقدم که در طرح‌های اقتصادی این استان، میزان بازدهی داخلی (IRR) به اندازه‌ای است که سرمایه‌گذار خصوصی آماده سرمایه‌گذاری و مشارکت است و باید از این ظرفیت استفاده کرد.

طرح شبکه مسائل استان تهران توسط استاندار

محسن منصوری، استاندار تهران نیز در این جلسه با ارائه گزارشی از آخرین وضعیت شبکه مسائل و معضلات استان تهران تأکید کرد: متاسفانه بوروکراسی حاکم بر کشور، اجازه حل مشکلات و مسائل را در زمان کوتاه نمی‌دهد.

وی سازماندهی مسائل مربوط به اتباع در استان تهران، بحران آب و متناسب نبودن میزان تولید برق با مصرف، وجود پروژه‌های عمرانی ناتمام که برخی حتی ۳۰ سال قبل کلنگ‌زنی شده است در شهر تهران و برخی شهرستان‌ها، مشکلات عرصه حمل و نقل عمومی و صنایع این استان و ... را از جمله مسائل مهم این استان برشمرد و تاکید کرد: با تدابیری که انجام شد، در تابستان اجازه ندادیم که خاموشی‌ها در استان رخ دهد.

استاندار تهران همچنین خواستار فعال‌تر شدن مجمع نمایندگان تهران برای پیگیری مسائل و مشکلات این استان شد.

انتهای پیام

کد خبر 9395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =