کد خبر 9561
۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۶

آقازاده:

خروج مفتضحانه آمریکا از کشورهای منطقه بخشی از موفقیت های ایران اسلامی است

خروج مفتضحانه آمریکا از کشورهای منطقه بخشی از موفقیت های ایران اسلامی است

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: ایستادگی در مقابل رژیم صهیونیستی و انزوای این رژیم و همچنین خروج مفتضحانه آمریکا از افغانستان، عراق و سایرکشورهای منطقه بخشی از این موفقیت های جمهوری اسلامی است.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، سیدعلی آقازاده دافساری نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز(چهارشنبه ۱۱ آبان ماه) و در نطق میان دستور خود ضمن درود به روان پاک شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی، مدافع حرم و امنیت به ویژه شهدای مظلوم حرم مطهر شاهچراغ(ع)  که به دست مزدوران رژیم صهیونیستی داعشی به شهادت رسیدند و همچنین با آرزوی صحت و سلامتی برای رهبر معظم انقلاب و موفقیت دولت انقلابی و گرامیدشت سالروز ۱۳ آبان روز ایستادگی و مقابله با استکبار گفت: با ایستادگی ملت مسلمان ایران برای دفاع و حراست از انقلاب اسلامی دشمن نه تنها نتواست کوچک ترین خللی در اراده آنها ایجاد کند بلکه موفقیت های اساسی کشور از جمله پیشرفت های همه جانبه علمی، فرهنگی، سیاسی، دفاعی و حتی اقتصادی با اتکای به منابع داخلی زبانزد عام و خاص شد.

وی افزود: به طوری که امروز ایران اسلامی به عنوان یکی از کشورهای مقتدر نوظهور و تعیین کننده در عرصه های امنیتی و سیاسی مطرح است زیرا این نقش آفرینی در تحولات منطقه ای و فرامنطقه ای غیرقابل انکار است. ظهور عینی این نقش آفرینی را در تحولات چنددهه اخیر منطقه شاهد هستیم که جمهوری اسلامی با شناخت ایده های نظام سلطه همواره در کنار ملت ها از منابع کشورهای تحت تجاوز نظامی دفاع کرده است و ایستادگی در مقابل رژیم صهیونیستی و انزوای این رژیم و همچنین خروج مفتضحانه آمریکا از افغانستان، عراق و سایرکشورهای منطقه بخشی از این موفقیت هاست.

نماینده مردم رشت در مجلس بیان کرد: همچنین پیشرفت های ایران اسلامی در عرصه های داخلی، منطقه ای و بین المللی بیانگر اراده پولادین ملت مسلمان و جوانان عزیز در بهره مندی از رهنمودهای داهیانه رهبر عزیز انقلاب با ترسیم نقشه راه و تحقق اهداف عالیه نظام در عرصه هایی همچون رویکرد ملت ما در فضای حکمرانی  توجه ویژه ای به ارزش های دینی، مدیریت انقلابی، جوانگرایی، مبارزه با فساد، انسجام داخلی، کارآمدی روحیه جهادی و خدمتگزاری ایثارگرایانه به آحاد جامعه است که اکنون این ریل گذاری توسط مجلس شورای اسلامی در عملکرد دولت انقلابی مشهود است بلکه از مبانی موثر گام دوم انقلاب است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: توجه ویژه به مولفه های موثر در توسعه کشور از جمله علوم دانش بنیان، قدرت دفاعی، علوم هسته ای صلح آمیز، علاقه کمی و کیفی جوانان به آموختن دانش های مختلف و پیشرفته، توسعه صنعت هوا و فضا، کشاورزی و ده ها دستاورد علمی دیگر ایران اسلامی را به یکی از کشورهای پیشرفته و مقتدر تبدیل کرده است.

این نماینده مردم در مجلس گفت: آمریکا و نظام سلطه شکست های پی در پی برای مهار و یا تغییر رفتار ایران اسلامی خورده و حتی شکست های منطقه ای و جهانی منجر به افول انزوای رژیم صهیونیستی، قدرت تعیین کننده حزب الله، شکست داعش مولود و مورد حمایت آمریکا در سوریه، شکست ائتلاف سعودی - آمریکایی در یمن و قدرت تعیین کننده و موقعیت ژئوپلوتیک جمهوری اسلامی شده است و همچنین به دنبال بی ثبات سازی ایران اسلامی از طریق مزدوران داخلی و خارجی برآمد و به زعم باطل خود طراحی جنگ ترکیبی با محوریت جنگ شناختی به منظور اثرگذاری منفی بر افکار و ذهن های مردم برای ایجاد بحران و ناامنی سازی در کشور اقدام نمود این برنامه های دشمن و همکاری عوامل نفوذ و ضدانقلاب به دنبال حادثه سازی به هر بهانه ای برای ایجاد اقدامات هنجارشکنانه و چه بسا تخریبی در داخل برآمده که از جمله آن مربوط به حادثه خانم امینی است.

آقازادی دافساری تاکید کرد: تحلیل صحنه اغتشاش که بنای آن با جنگ روانی و ادعاهای واهی آغاز شد و منجر به خسارات بی شمار مادی و معنوی شد می تواند هشدارهایی برای همه جریانات سیاسی که بعضا نظاره گر صحنه و چه بسا تحریک گر بودند و نقش عوامل نفوذ و ضد انقلاب برای ملت ما داشتند.   شیوه های دشمن برای ایجاد تردید در بین نیروهای درون انقلاب و در مقابل تشدید عوامل دشمن اعم از داخلی و خارجی برای ضربه زدن به نظام اسلامی و منافع ملی بوده است در اینجا با فضاهای روانی و با بکارگیری تمامی رسانه های بیگانه به دنبال هدایت اغتشاش و آشوب و تخریب اموال عمومی  و در نهایت ایجاد زمینه های خشونت و درگیری های مختلف به منظور درگیر کردن نیروهای انتظامی و امنیتی و در مقابل کشته سازی های و تشدید خشونت و حتی درگیری های مسلحانه در داخل کشور بودند که اگرچه از طریق عوامل نفوذ و فریب خوردگان، مردم ما را دچار زحمت و متحمل خسارت کردند اما در رسیدن به اهداف پلید ناکام ماندند.

وی اظهار کرد: باید از کلیه نیروهای انتظامی و بسیجی و به ویژه مردم ولایتمدار ایران اسلامی که بار دیگر با حضور سرنوشت ساز خود در صحنه ها از رسیدن دشمن به اهداف پلید جلوگیری کردند تقدیر و تشکر کرد.

این نماینده مردم در مجلس در پایان نطق خود به مسائل و موضوعات حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت: توجه ویژه به کشاورزی و تولید برنج، عرصه های زیست محیطی مثل جنگل، تالاب، دریا، رودخانه و ... که سرمایه ها و میراث ملی ما هستند باید مورد توجه مسئولان قرار گیرند. وزارت صمت در رسیدگی به صنایع واگذارشده، نابودشده و شبکه های رانتی مرتبط رسیدگی جدی کند. سازمان اوقاف نسبت به برخی موضوعات حوزه انتخابیه تجدیدنظر نماید و همچنین وزارت راه و شهرسازی در اتمام پروژه های عمرانی حوزه انتخابیه و اتصال راه آهن رشت به آستارا و بندر کاسپین انزلی اهتمام به خرج دهد. موضوع پسماند و فاضلاب حوزه انتخابیه نیز از طریق وزارتخانه های کشور و نیرو پیگیری شود.

انتهای پیام

کد خبر 9561

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =