کد خبر 9680
۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۴

با موافقت نمایندگان؛

ساز و کار اسقاط خودرو برای رفع ابهامات به کمیسیون صنایع ارجاع شد

ساز و کار اسقاط خودرو برای رفع ابهامات به کمیسیون صنایع ارجاع شد

نمایندگان با ارجاع لایحه ساز وکار اسقاط خودرو به کمیسیون صنایع و معادن به منظور رفع ابهامات موجود موافقت کردند.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، ۱۷ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون صنایع و معادن در مورد لایحه دوفوریتی الحاق یک تبصره به ماده (۱۰) قانون ساماندهی صنعت خودرو درباره ساز و کار اسقاط خودرو با ارجاع این لایحه به کمیسیون به منظور رفع ابهامات آن موافقت کردند.

عبدالرضا مصری که ریاست جلسه علنی مجلس را برعهده داشت، گفت: در این گزارش عبارت «در صورت عدم وجود گواهی اسقاط به میزان کافی» آمده است اما «کفایت» تعریف نشده است. از سوی دیگر مقرر شده که یک و نیم درصد قیمت خودرو به صندوقی واریز شود که در این بخش نیز ابهاماتی وجود دارد زیرا مشخص نیست منظور از قیمت بهای کارخانه ای خودرو یا بازار یا واردکننده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان مجلس دغدغه افرادی را دارند که دو سال و نیم از زمان خرید کامیون آن ها می گذرد اما این رانندگان نمی توانند از سرمایه خود استفاده کنند.

وی تصریح کرد: برای رفع ابهامات مذکور لایحه به کمیسیون ارجاع می شود تا در جلسه ای این موضوعات رفع شود و در نشست علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی این موضوع به عنوان نخستین دستورکار صحن علنی مورد رسیدگی قرار می گیرد.

انتهای پیام

کد خبر 9680

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =