کد خبر 9991
۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴

عباس زاده:

شوخی با منافع ملی جمهوری اسلامی هزینه دارد/ آغاز غنی سازی ۶۰ درصد در فردو اولین پیام به غربی‌هاست

شوخی با منافع ملی جمهوری اسلامی هزینه دارد/ آغاز غنی سازی ۶۰ درصد در فردو اولین پیام به غربی‌هاست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آغاز غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم در فردو اولین پیام به غربی ها بوده و اگر آنها قصد داشته باشند تا ملت ایران را از حقوق خود محروم کنند قطعا با واکنش شدیدتری مواجه خواهند شد.

به گزارش نمایندگان ما، محمود عباس زاده عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به آغاز غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم در فردو بیان کرد:  غربی ها باتوجه به تحرکات داخل کشور برای اینکه قصد داشتند پیامی به داخل کشور داده و اقدامات مداخله جویانه خود را پیش ببرند، اقداماتی را انجام دادند. ما دیدیم رئیس جمهور فرانسه ملاقات هایی را با افرادی که محرک بوده و قصد سوء استفاده از اعتراض مردم را داشتند، ترتیب داد. از سوی دیگر پیغام هایی می فرستادند که علاقه‌مند به گفت و گو و توافق هستند. غربی ها دوگانه بازی کردند.

شوخی با منافع ملی جمهوری اسلامی هزینه دارد

وی در ادامه اظهار کرد: طبیعتا شوخی با منافع ملی ما هزینه دارد. غربی ها باید پیش بینی می کردند که جمهوری اسلامی ایران در مقابل رفتارهای آنان اقدام قاطعانه و عزتمدارانه خواهد داشت. بر همین اساس شروع غنی سازی ۶۰ درصد در فردو و بالا بردن سطح غنی سازی ۶۰ درصد اورانیوم اولین پیام به غربی‌هاست. طبیعتا اگر غربی‌ها بنای گفت وگو را کنار گذاشته و با ملت ایران کنار نیامده و دست به اقدامات مداخله جویانه بزنند و ملت ایران را از حقوق خود محروم کنند، با واکنش شدیدتری از سوی ملت ایران و جمهوری اسلامی مواجه خواهند شد.

اگر غرب به اقدامات خود ادامه دهد باید هزینه آن را بپردازد

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که در موضوع آقای نوری کشورهایی نظیر سوئد، اتریش، آلمان و فرانسه شروع به اقدامات مداخله جویانه کردند و با آهنگ آمریکا نواختند باید دستگاه دیپلماسی در همان سطح یا بالاتر با آنها برخورد می کرد. کوتاه آمدن دستگاه دیپلماسی آن ها را جریح تر می کند. آغاز غنی سازی ۶۰ درصد در فردو اولین پیام جمهوری اسلامی ایران به غربی‌هاست. اگر غربی ها به توطئه های خود ادامه دادند باید هزینه آن را بپردازند. دیگر کسی نمی تواند به ملت ایران هزینه تحمیل کند.

انتهای پیام

کد خبر 9991

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =