کد خبر 10095
۸ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۹

نگاهداری:

بسیج بیشتر از اینکه یک سازمان باشد یک فرهنگ است

بسیج بیشتر از اینکه یک سازمان باشد یک فرهنگ است

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس ضمن تبریک هفته بسیج، گفت: بسیج بیشتر از اینکه یک سازمان باشد یک فرهنگ است و فراگیری این فرهنگ در کشور، باعث خوشبختی و خرسندی است.

به گزارش نمایندگان ما، مراسم گرامیداشت هفته بسیج، امروز (دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱) با حضور خانواده معظم شهید حسن تهرانی مقدم، شهید احسان آقاجانی معمار و شهید مهدی اثنی عشری و با سخنرانی  سید محمدحسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران و بابک نگاهداری رییس مرکز پژوهش‌های مجلس، در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

بابک نگاهداری رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این مراسم، ضمن تبریک هفته بسیج، گفت: بسیج بیشتر از اینکه یک سازمان باشد یک فرهنگ است و فراگیری این فرهنگ در کشور، باعث خوشبختی و خرسندی است.

وی افزود: مروری بر تعاریف امام خمینی (ره) از بسیج مستضعفان نشان می‌دهد که ایشان فعالیت‌های بسیج را محدود به زمان و تاریخ نمی‌دانستد، بلکه در تاریخ هر جا جبهه حق در برابر جبهه باطل ایستادگی کرده، فرهنگ بسیج جاری بوده است.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس با بیان اینکه فرهنگ بسیجی محدود به جغرافیا نیست، تاکید کرد: فرهنگ بسیجی فراسوی مرزهای جمهوری اسلامی در حال شکل گیری و گسترش است.

وی با بیان اینکه عرصه‌های فعالیت بسیج نیز محدودیت نمی‌شناسد، عنوان کرد: فعالیت‌های بسیج در حوزه خاصی تعریف نشده است، بلکه در حوزه‌های مختلف علمی، فنی، سازندگی، فرهنگی و اجتماعی گسترش دارد، بسیج در واقع فرهنگی است که هرجا جبهه حق احساس نیاز کند، حضور پیدا کرده تا نیازمندی‌ها را مرتفع کند، لذا فرهنگ بسیج محدود به تاریخ، جغرافی و یا حوزه‌های فعالیتی خاص نیست.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس یادآور شد: دشمن در جبهه باطل اهمیت فرهنگ و مکتب بسیج را به خوبی می‌شناسد و تمام تلاش خود را به عرصه میدان آورده است تا به فرهنگ بسیجی ضربه وارد کند.

وی تاکید کرد: همه هویت بسیج مردمی بودن این فرهنگ است و دشمن تلاش می‌کند تا بتواند بین بسیج و مردم فاصله ایجاد کند. در مقابل این تهدید می‌بایست جذب فراگیر بسیج از آحاد مردمی ادامه یابد تا آن دسته از مردم که واقعا هدف خدمت رسانی دارند در این عرصه حضور پیدا کنند.

نگاهداری همچنین تاکید کرد که دشمن در فعالیت های ضدتبلیغاتی خود علیه بسیج، سعی دارد روح اخلاص از بسیج بزداید که بی‌تردید در این مسیر با شکست مواجه خواهد شد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس در پایان با تاکید بر اینکه جهاد مخلصانه مولفه ذات بسیج است، گفت: تفاوت بین یک نیروی اداری معمولی و یک نیروی کار بسیجی در سه مولفه بصیرت، اخلاص و جهاد عملی در بسیجیان است.

در پایان این مراسم که با حضور و سخنرانی سید محمدحسن ابوترابی امام جمعه موقت تهران برگزار شد، از خانواده‌های محترم و معظم شهدا تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

پایان پیام

کد خبر 10095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =