کد خبر 10263
۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۴

انصاری در نطق میان دستور:

پیشروان حرکت علمی کشور نگذارند امید به وجود آمده برای پیشرفت علمی دچار اختلال شود

پیشروان حرکت علمی کشور نگذارند امید به وجود آمده برای پیشرفت علمی دچار اختلال شود

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس گفت: نخبگان، اساتید و پیشروان حرکت علمی کشور نگذارند امید به وجود آمده برای پیشرفت علمی دچار اختلال شود.

به گزارش خبرنگار نمایندگان ما، مجید انصاری نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز (سه شنبه ۱۵ آذر ماه) و در نطق میان دستور خود ضمن تبریک روز دانشجو گفت: با وجود دستاوردهای واضح، برخی افراد حرکت علمی را تخریب، انکار و اگر بتوانند بر سر آن مانع تراشی می کنند اما شما جوانان عزیز به حرکت پر شوق، مضاعف و بدون وفقه خود در مقابل این جریان ادامه دهید.

وی ادامه داد: نخبگان، اساتید و پیشروان حرکت علمی کشور نگذارند امید به وجود آمده برای پیشرفت علمی دچار اختلال شود. نیک می دانیم ساده زیستی، امانت داری، مسئولیت پذیری، مردمی بودن، دنبال حل مشکلات اساسی کشور، اجتناب جدی از تبعیض و فساد، همکاری صمیمانه با سایر قوا و نهادها، همراهی با مردم در عین جو زده نبودن و پایبندی به قانون اساسی شاخصه های اصلی و تراز مجلس انقلابی و کار آمد می باشد از همین رو دولت، مجلس را گره گشای کارهای بزرگ بشناسد و از حکمت و مصلحت اندیشی آن در اجرای وظایف دشوار خود بهره گیرد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس افزود: از همین رو و دیگر بار بر پاسخگویی و مسئولیت پذیری بیشتر دولت محترم در ساماندهی به طرح های راه سازی تامین مالی و بعضا تسهیل تحقق تهاتر در پروژه های جاده ای حوزه انتخابیه، تجهیز و راه اندازی بیمارستان رستم، اتمام تعمیرات و شروع بکار کارخانه قند ممسنی با پرداخت مطالبات سال ها معوق مانده کارگران و اهتمام تسریع در ایجاد منطقه ویژه اقتصادی ماهور و تاسیس صنایع تبدیلی دشمن زیاری را به نحو تصریح و تاکید و نیز از باب سوال و تذکر یادآوری می نمایم.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: قانون اساسی کشور مبین نهادهای فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی جامعه ایران بر اساس اصول و ضوابط اسلامی است که  انعکاس خاص قلبی امت اسلامی و حاکی از همبستگی گسترده مردان و زنان از همه اقشار و جناح های مذهبی و سیاسی است که مخصوصا زنان به شکل بارزی در تمامی های صحنه های این جهاد بزرگ حضور فعال و گسترده ای داشته که بیانگر سهم عمده و تعیین کننده این قشر بزرگ جامعه بوده است.

انصاری بیان کرد: از آن رو که خانواده واجد و واحد بنیادین جامعه و کانون اصلی رشد و وتعالی انسان است، زن ضمن بازیافتن وظیفه خطیر و پر ارج مادری پیش آهنگ و خود هم رزم مردان در میدان های فعال حیات می باشد و قانون اساسی در مسیر سپردن سرنوشت مردم به دست خودشان زمینه چنین مشارکتی را در تمام مراحل تصمیم گیری های سیاسی و سرنوشت ساز برای همه افراد اجتماع فراهم می سازد.

وی گفت: حوادث ماه های اخیر، داشته های حقوق اساسی ما را عیان تر از هر برهه ای به ما یادآوری نموده است و به عنوان یک دانش آموخته حقوق بر این باورم که امروز، روزی است که بیش از پیش به فصل سوم قانون اساسی در باب حقوق ملت، رویکردی دقیق و کاردبردی داشته باشیم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس افزود: برخورداری مبتنی بر مساوات حقوقی و حمایت قانونی برای همه افراد ملت، آزادی احزاب، جمیعت ها، انجمن های سیاسی و صنفی که با رعایت شرایط مندرج در اصل ۲۶ هیچ کس را نمی توان از شرکت در آنها منع کرده یا به شرکت در یکی از آنها مجبور ساخت و آزادی تشکیل اجتماعات و راهپیمایی ها با ضوابط مصرحه در اصل ۲۷، برخورداری از تامین اجتماعی و مسکن متناسب با اولویت روستاییان، کارگران و سایر اقشار نیازمند و از دیگر سو ایجاد رفاه و رفع فقر و بر طرف ساختن هر نوع محرومیت، قواعدی وزین و اصلی متین و بنیادین در عرصه حقوق و آزادی های عمومی را به رخ چنان کسانی می کشاند که به خیال خام خویش، خود را حامل ارمغانی چون آزادی برای ملت های دیگر می دانند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: آنان بدانند وطن یعنی ولایت خواهی، خداخواهی، عدالت خواهی ما، وطن یعنی همه شور حسینی، وطن یعنی مدرس ها، خمینی، وطنِ مردان مرد با صلابت، زنان با عفاف و با نجابت، وطن یعنی حماسه، عشق ایثار، وطنِ مهد مجاهدهای بسیار، وطن یعنی دوبال پاک پرواز، وطن یعنی شهیدان سرافراز، وطن یعنی شرف، تدبیر، ایمان، وطن یعنی سرای پاک ایران.

انتهای پیام

کد خبر 10263

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =