کد خبر 12599
۲۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۳

قاسمی پور:

برچیده شدن پدیده خون بس در لایحه ارتقای امنیت زنان در برابر سوء رفتار

برچیده شدن پدیده خون بس در لایحه ارتقای امنیت زنان در برابر سوء رفتار

عضو فراکسیون زنان مجلس با یادآوری اینکه در لایحه ارتقای امنیت آنان در برابر سوء رفتار به ایجاد چتر حمایتی قانونی برای بانوان در مقابل افراد مختلف توجه شده است، گفت: در این لایحه اجبار زنان به ازدواج و طلاق توسط ولی و قیم در مسائلی مانند خون‌بس و دیگر موارد شامل مجازات قانونی خواهد شد.

به گزارش نمایندگان ما، شیوا قاسمی پور عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به ایجاد چتر حمایت قانونی برای زنان در لایحه پیشگیری از آسیب دیدگی زنان و ارتقای امنیت آنان در برابر سوء رفتار، گفت: در این لایحه به ایجاد چتر حمایتی قانونی برای زنان در مقابل افراد مختلف توجه شده است به عنوان مثال اجبار زنان به ازدواج و طلاق توسط ولی و قیم در مسائلی مانند خون‌بس و دیگر موارد شامل مجازات قانونی خواهد شد.

‌وی افزود: بر اساس این لایحه حتی اگر مردی مطلع باشد که زن مقابل به علت فشار و اجبار، مجبور به ازدواج با او شده، باید مجازات شود.

نماینده مردم مریوان در مجلس یازدهم ادامه داد: در ماده ۳۴  لایحه برای چنین شخصی نیز مجازات تعیین شده است بنابراین با تبدیل لایحه به قانون و اجرای آن، زنان بر اساس کرامت اسلامی دارای حمایت های قانونی جمهوری اسلامی خواهند بود و همچنین در مواردی که شوهری، همسر خود را از خانه بیرون کند باید پاسخگوی قانون باشد و به جزای نقدی محکوم می شود.

انتهای پیام

کد خبر 12599

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =