کد خبر 12706
۲۸ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۵

رشیدی:

مجامع حقوق بشری وجود آزمایشگاه‌های بیولوژیکی نظامی آمریکا در اوکراین را بررسی کنند

مجامع حقوق بشری وجود آزمایشگاه‌های بیولوژیکی نظامی آمریکا در اوکراین را بررسی کنند

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد مجامع حقوق بشری مانند سازمان ملل، سازمان منع سلاح‌های شیمیایی و غیره باید موضوع وجود آزمایشگاه‌های بیولوژیکی نظامی آمریکا در اوکراین را بررسی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری نمایندگان ما، محمد رشیدی  ضمن ابراز نگرانی از خبرهای منتشره در خصوص آزمایشگاه‌های بیولوژیکی نظامی آمریکا در اوکراین و برخی کشورهای جهان، گفت: متاسفانه ایالات متحده سابقه تاریکی در زمینه استفاده از تسلیحات بیولوژیک علیه ملت ها دارد و در تجاوز به خاک عراق این موضوع مشهود بود.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مقامات آمریکایی کنوانسیون بین‌المللی منع جنگ‌افزارهای شیمیایی را امضاء نکردند و در مقابل اقدام به راه اندازی آزمایشگاه‌های بیولوژیکی در سراسر جهان کردند، اظهار کرد: این رفتار قطعا بر خلاف کنوانسیون منع تسلیحات بیولوژیک و تهدیدی برای بشریت تلقی می شود.

وی با بیان اینکه وجود آزمایشگاه‌های بیولوژیکی نظامی آمریکا در اوکراین می تواند برای مردم منطقه آسیب های جدی ایجاد کند، ادامه داد: در واقع هیچ اعتمادی به تروریست های نظامی ایالات متحده در عدم استفاده از جنگ‌افزارهای بیولوژیک در جریان جنگ اوکراین نیست.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: بنابراین مجامع حقوق بشری مانند سازمان ملل، سازمان منع سلاح‌های شیمیایی و غیره باید موضوع وجود آزمایشگاه‌های بیولوژیکی نظامی آمریکا در اوکراین را بررسی کنند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به عبارتی سکوت در این زمینه اصلا قابل پذیرش نیست زیرا هر لحظه امکان دارد مسئله ای برای ملت های منطقه پیش بیاید که به هیچ عنوان قابل جبران نباشد.

انتهای پیام 

کد خبر 12706

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =