کد خبر 12769
۳۱ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۶

قالیباف در نشست جمعی از فرماندهان و رزمندگان دفاع مقدس در مشهد:

مهم ترین بسترهای تحول در جامعه اتکا و بازگشت به فرهنگ دفاع مقدس است

مهم ترین بسترهای تحول در جامعه اتکا و بازگشت به فرهنگ دفاع مقدس است

رئیس مجلس با تاکید بر این که جامعه، امروز نیازمند تحول است از جمله مهم ترین بسترهای تحول در جامعه را اتکا و بازگشت به فرهنگ دفاع مقدس برشمرد و گفت: حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی امروز و مسائل کشور را باید براساس همان الگویی که باعث موفقیتها در دوران دفاع مقدس شده بود دنبال کنیم درحالی که متأسفانه کار دیگری انجام می دهیم.

به گزارش نمایندگان ما، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در شامگاه چهارشنبه (۳۰ فروردین ماه) در نشست جمعی از فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس با عنوان «یاران خراسانی» که با حضور سردار حاج اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه، در مشهد مقدس برگزار شد، با اشاره به فرمایشات ابتدای سال رهبر معظم انقلاب اسلامی در مشهد پیرامون تحول، گفت: ایشان فرمودند ما باید در مسیر تحول حرکت کنیم که البته این فرمایش صرفا مربوط به ابتدای امسال نبود و در آخرین مراسم بزرگداشت امام راحل(ره) در ۱۴ خرداد سال ۹۹ و پیش از دوران شیوع کرونا نیز موضوع تحول را به صورت مفصل تبیین فرموده و اشاره کردند که امام ما «امام تحول» بود.

جامعه امروز، نیازمند تحول است

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه خطاب به رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس با بیان اینکه شما بیش از هر کسی موضوع تحول را درک می‌کنید و اکنون نیز جامعه ما نیازمند این تحول است، اظهار کرد: یکایک شما می‌توانید در جهاد تبیین ایفای نقش کنید چرا که سابقه دفاع مقدس در ذهن بسیاری از جوانان، مدیران و مسئولان مانند شما وجود ندارد و با وجود اینکه فضا و فرهنگ دفاع مقدس در زندگی همه افراد در جامعه ما از یک روستا تا همه شهرها حاکم بود و عموم جامعه ما تحت تأثیر فرهنگ دفاع مقدس بودند اما کسانی که در میدان حضور پیدا کرده و جنگیدند، می توانند موثرتر باشند.

کشورهای عربی همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی تسلیم رژیم صهیونیستی شدند

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: از سال ۱۹۴۸ میلادی که رژیم کودک کش اسرائیل با خیانت شورای امنیت در سازمان ملل رسمیت پیدا کرد، کشورهای عربی و امت اسلامی از جمله عربستان سعودی شروع به جنگیدن با آنها کرده و اردن، سوریه و عراق نیز آنها را همراهی کردند تا سال ۱۹۷۹ میلادی و ۱۳۵۷ شمسی که مصادف با سال پیروزی انقلاب اسلامی بود.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که این کشورهای عربی حدود بیش از ۳۰ سال مبارزه کردند اما هیچ نتیجه ای نداشت و بعد از ۳۰ سال و همزمان با پیروزی انقلاب جمهوری اسلامی ایران نیز به سمت سازش و تسلیم به رژیم صهیونیستی رفتند، گفت: همان سال ها بود که انور سادات قرارداد کمپ دیوید را بست و چند سال بعد شاهد انعقاد قرارداد اسلو و قرارداد دیگری در اردن برای سازش بودیم که در حقیقت به معنای سازش نبود بلکه آن ها تسلیم شدند و ذلت را پذیرفتند.

پیروزی بعد از گذران سختی‌ها از سنت‌های الهی است/ نسل‌های جدید پای مقاومت فلسطینی ایستاده‌اند

دکتر قالیباف ادامه داد: اما امام ما که امام تحول است و این مرد الهی، مردی که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی برنداشت، دل همه را تحت تأثیر قرار داد و جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به عنوان روز قدس معرفی کرد و اکنون می بینیم که با گذشت بیش از ۴۰ سال، عده ای زیادی از افرادی که امروز با گذشت حدود ۵ تا ۶ نسل حتی آن روزهای رژیم صهیونیستی را ندیده و اکنون جوانان ۱۸ تا ۳۰ ساله هستند، از پدربزرگ تا نوه و نبیره کنارهم پای این مقاومت ایستاده اند.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان در ادامه با بیان اینکه این عَلم را امام(ره) ما با همین فرهنگ مقاومت عَلم کرد، اظهار داشت: امروز هیچ دولتی خشن تر، کثیف تر و آدمکش تر از دولت نتانیاهو نداریم اما طی هفته های اخیر دیدید که همین دولت در مقابل قدرت مقاومت دست خود را بالا برد و تسلیم شد. در اسرائیل نه ارتش منظمی وجود دارد و نه قدرت نظامی پشت آنها ایستاده و این همان سنت الهی است که جان آدم ها را به لب می رساند اما در نهایت پیروزشان می کند و تا زمانی که صف مؤمنان از کفار جدا نشود خبری از پیروزی نیست و این سنت الهی است.

اعتقاد به سنت‌ الهی صرفا برای دفاع مقدس نیست بلکه برای جبهه فرهنگی نیز هست

وی در ادامه با بیان اینکه این تفکر فقط برای دفاع مقدس نیست بلکه برای جبهه فرهنگی نیز هست، عنوان کرد: خدای دفاع مقدس، خدای اقتصاد و خدای فرهنگ نیز هست و این ما هستیم که باید محکم بر مسیر مستقیم و مبتنی بر مکتب و اندیشه های حضرت امام(ره) حرکت کنیم.

اقتصاد و فرهنگ امروز نیازمند الگوگیری از موفقیت‌های دوران دفاع مقدس است

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه اقتصاد و فرهنگ امروز را نیز باید با اساس و الگویی که باعث موفقیت ها در دوران دفاع مقدس شده بود پیش ببریم اما متأسفانه کار دیگری انجام می دهیم، خاطرنشان کرد: ممکن است برخی حرف ها را که برای برخی افراد بزنیم تصور کنند داستان می گوییم اما من و شما می دانیم این واقعیت ها وجود دارد و می توانیم منطبق با آن حرکت کنیم. این مسیر، مسیر الهی است و تا زمانی که در آن باشیم پیروزی قطعی است البته با سختی ولی با دل قرص و اطمینان. امیدوارم خداوند لحظه ای تردید در دل ما نیاندازد. ما باید صادقانه برای ملت که پای دین ایستاده اند کار کنیم و مشکلات آن ها را حل کنیم.

انتهای پیام

کد خبر 12769

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =