کد خبر 12930
۷ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹

قالیباف:

کارآفرینان پیشقراولان تولید ثروت در کشور هستند

کارآفرینان پیشقراولان تولید ثروت در کشور هستند

رییس مجلس شورای اسلامی در جریان بازدید از مجموعه نساجی سیمابافت آذربایجان با اشاره به اینکه کارآفرینان پیشقراولان تولید ثروت در کشور هستند، گفت: تولید بدون رانت موفق خواهد بود وگرنه تولید رانتی محکوم به شکست است.

به گزارش نمایندگان ما، محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (پنجشنبه ۷ اردیبهشت ماه) در ادامه نظارت ستادی از استان آذربایجان شرقی، از صنایع و پروژه‌های شهرستان سراب بازدید کرد.

قالیباف پس از بازدید از مجموعه نساجی سیمابافت در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه  در سال جاری رشد تولید به عنوان اولویت کارها قرار دارد، توجه به ثبات اقتصادی دارای اهمیت است؛ بنابراین باید در حوزه اقتصاد برای سرمایه‌گذاران، آرامش و امنیت برقرار کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در این راستا باید به تشخیص علمی اهمیت دهیم و از کارآفرینان امتحان پس داده بهره ببریم، اظهار کرد: این افراد پیشقراولان تولید ثروت در کشور بوده و می‌توانند سبب رشد تولید و ثبات اقتصادی در کشور شوند؛ ما نیز در مجلس شورای اسلامی و دولتمردان باید تلاش کنند به جای تصدی‌گری، تسهیل‌گری صورت گیرد؛ مجلس و دولت مصمم هستند نگاه مذکور را محقق کنند.

وی افزود: مجتمع نساجی سیمابافت طی سالیان گذشته دچار آتش‌سوزی شده و سالیان سال بلااستفاده رها شده بود اما طی دو سال گذشته با سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته تا مبلغ ۵۰ میلیون یورو و تولید به صورت سه شیفت کاری، سبب رشد این مجموعه شده است؛ این همان رویکرد رهبر معظم انقلاب در سخنانشان در حرم رضوی است که فرمودند اجازه دهید اقتصاد مردمی شود.

حضور دکتر قالیباف در نساجی سیما بافت آذربایجان

قالیباف با اشاره به اینکه با تصمیم‌گیری‌های درست، صحیح و پایدار، ثبات اقتصادی رقم می‌خورد، تصریح کرد: در این راستا کارآفرینان و مخصوصا گروه‌های زنجیره تولید و ایجاد ارزش می‌توانند نقش آفرینی کنند؛ به عبارتی مجموعه‌هایی که از تولید گوشت و فعالیت‌های کشاورزی تا تولید پارچه و لباس انجام می‌دهند، می‌توانند حداکثر ثروت و منفعت را با کمترین هزینه برای کشور فراهم کنند و این امر در اشتغالزایی و مهار نقدینگی اثرگذار است. باید یادآور شد تولید بدون رانت موفق خواهد بود وگرنه تولید رانتی محکوم به شکست است.

وی با یادآوری اینکه در ۲۲ بهمن سال گذشته در جمع مردم آذربایجان شرقی بوده و در آستانه سال جدید نیز مجدداً به این استان سفر کرده‌ است، گفت: برخی افراد سوال کردند که چرا به سراسر استان سفر نمی‌کنید که به آقای استاندار پاسخ دادم شرق استان محروم‌تر است لذا به این مناطق سفر کردیم.

رئیس قوه مقننه با اشاره به بازدید از پروژه احداث فرودگاه سراب گفت: مجوزهای مربوط به این فرودگاه صادر شده و فعالیت‌های احداث آن با ردیف بودجه عملیاتی شده است؛ نباید فراموش کرد که پیشرفت این فرودگاه در گرو توجیه اقتصادی و بهره‌گیری از بخش خصوصی است.

قالیباف تصریح کرد: تاریخ این منطقه نشان می‌دهد انسان‌هایی با فرهنگ بالا و چهره‌های نام آور در عرصه‌های مختلف خصوصا ملی، علمی و فرهنگی حضور داشته‌اند بنابراین باید اذعان کرد آذربایجان شرقی یکی از پیشران‌های اقتصادی در کشور بوده و ظرفیت‌هایی مانند صنعت، صنایع دستی، کشاورزی و غیره، فرصت‌های بزرگی در این راستا محسوب می‌شوند، هر چند باید با جانمایی‌های درست و ارائه زیرساخت‌ها همانند آب، برق و گاز و انجام کارهای اصلی و ایجاد دسترسی‌های جاده‌ای و ریلی تلاش کنیم بخش خصوصی از این ظرفیت‌ها بهره‌وری ایجاد کند و ما نیز در مجلس و دولت برای تحقق این امر تلاش خواهیم کرد.

رییس کمیسیون صنایع و معادن قوه مقننه و نماینده مردم سراب در جریان بازدید از کارخانه سیمابافت، قالیباف را همراهی کردند.

گفتنی است، در حاشیه بازدید از این کارخانه عده ای از معلمان خریدخدمات شهرستان سراب در گفت‌وگویی چهره به چهره مشکلاتشان را با رییس مجلس شورای اسلامی در میان گذاشتند.

انتهای پیام

کد خبر 12930

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =