کد خبر 13095
۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۷

وحیدی:

اولویت پرداخت معلمان با نیروهای اداری و خدماتی است

اولویت پرداخت معلمان با نیروهای اداری و خدماتی است

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه در تبصره ۲ ماده ۶ قانون رتبه بندی معلمان قید شده که رتبه بندی جدای از کلیه پرداختی حقوق و مزایا به کارکنان دولت است، گفت: بر همین اساس فوق العاده ویژه معلمان نیز باید مانند سایر کارکنان دولت پرداخت شود. در همین راستا نیروهای خدماتی و اداری که مشمول قانون رتبه بندی معلمان نشدند باید در اولویت پرداخت قرار گیرند.

به گزارش نمایندگان ما، محمد وحیدی ضمن گرامیداشت هفته معلم، عنوان کرد: یکی از مصوبات مهمی که در کمیسیون آموزش مجلس به مرحله اجرایی رسید، نظام رتبه بندی معلمان بوده که به عنوان یکی از هدفگذاری‌های مهم نظام رقابتی در آموزش و پرورش و افزایش کیفیت در حال اجرا است.

نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، راز و جرگلان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از نکاتی که در اجرای این قانون مغفول مانده این است که در تبصره 2 ماده 6 این قانون به صراحت عنوان شده که رتبه بندی جدای از کلیه پرداختی حقوق و مزایا به کارکنان دولت است.

وی ادامه داد: مهم‌ترین مطالبه فرهنگیان بر اساس همین بند قانونی، پرداخت فوق العاده ویژه به معلمان مانند سایر کارکنان دولت است که انتظار می‌‎رود این موضوع نیز در شورای حقوق و دستمزد مورد توجه قرار گیرد.

وحیدی یادآور شد: در این راستا نگاه به نیروهای خدماتی و نیروهای اداری که مشمول رتبه بندی معلمان نشدند، باید در اولویت پرداخت قرار گیرند.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس تأکید کرد: این پرداختی‌ها در کنار جذب 25 هزار نیروی خدماتی و سرایدار کمک شایانی به آموزش و پرورش برای  بهود شرایط آموزش و پرورش خواهد کرد.

منبع:خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 13095

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =