کد خبر 13337
۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۷

نوباوه:

تنها راه برون رفت از خطراتی که در جامعه است یک زندگی دینی و توام با اخلاق است

تنها راه برون رفت از خطراتی که در جامعه است یک زندگی دینی و توام با اخلاق است

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه زندگی مسجدمحور راه برون رفت از شرایط فعلی است، گفت: تنها راه برون رفت از سبک زندگی غربی و خطراتی که در جامعه است یک زندگی دینی و توام با اخلاق است.

به گزارش نمایندگان، بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به بحث تحول در سبک زندگی با محوریت مساجد گفت: تنها راه برون رفت از سبک زندگی غربی و خطراتی که در جامعه است یک زندگی دینی و توام با اخلاق است. مرکز توسعه دین در هر کشور اسلامی مسجد است، مسجد هم به لحاظ معنویتی که بر انسان اثر می گذارد و هم به لحاظ آموزشی که در آنجا وجود دارد دارای اهمیت ویژه ای است.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: زندگی مسجدمحور بزرگترین راه برون رفت از شرایط فعلی است منتهی سازوکار مساجد بسیار مهم است. بسیاری از مساجد سازوکار و برنامه کافی برای جذب جوانان ندارند و اول گام آن از امام جماعت شروع می شود. ائمه جماعت آموزش لازم را ندیده اند و برخی از آنها سازگاری با سبک زندگی جدید را ندارند. اگر شورای ائمه جمعه و اداره امور مساجد نتواند جوان گرایی در مساجد را انجام دهد، قطعا آسیب مضاعف خواهد بود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید بحث جوان گرایی در ائمه جماعات باشد یعنی افراد دارای بینش انقلابی در مساجد مستقر شوند. برنامه محوری و انتخاب هیئت امنا و تغییراتی در بعضی از قوانین مساجد باید صورت گیرد. باید هیئت امنای مساجد جوان و افراد با تجربه در کنار آنها باشند یعنی مسیر را همانند یک دانشگاه با محوریت ایدئولوژی نگاه کنند.

نوباوه تاکید کرد: معتقدیم باید کانون های فرهنگی هنری و بسیج در مساجد فعال شوند، در مساجد هنر و ورزش باید باشد و ظرفیت های فراوانی در مساجد در این زمینه وجود دارد تا جایی که بسیاری از خانواده ها حاضرند برای ورزش بچه هایشان را به مساجد بفرستند.

انتهای پیام

کد خبر 13337

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =