کد خبر 13590
۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۹

ترکیب جدید اعضای هیئت رئیسه مجلس/ یک سوم هیئت رئیسه در اجلاسیه چهارم تغییرکرد

ترکیب جدید اعضای هیئت رئیسه مجلس/ یک سوم هیئت رئیسه در اجلاسیه چهارم تغییرکرد

ترکیب اعضای هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی برای اجلاسیه چهارم و پایانی مشخص شد.

به گزارش نمایندگان ما، صبح امروز سه شنبه (2خردادماه)، انتخابات هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی برگزار شد و محمدباقر قالیباف با 210 رای توانست برای چهارمین بار متوالی ریاست مجلس شورای اسلامی را تصاحب کند.

همچنین  عبدالرضا مصری با 158 رای به عنوان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی انتخاب شد. وی در دوره سوم به عنوان نایب رئیس دوم انتخاب شده بود. مجتبی ذوالنوری نیز با پشت سر گذاشتن علی نیکزاد توانست کرسی نایب رئیس دوم را از آن خود کند. گفتنی است نیکزاد و ذوالنور توانستند هر کدام 152 رای کسب کنند که با قرعه کشی، ذوالنور نایب رئیس دوم شد.

محسن دهنوی، محمد رشیدی ، روح الله متفکر آزاد، احمد نادری، علی کریمی فیروزجایی، مجتبی یوسفی نیز توانستند در اجلاسیه چهارم بر روی کرسی دبیران هیئت رئیسه مجلس تکیه بزنند این در حالی است که بیشترین تغییرات در دبیران هیئت رئیسه اتفاق افتاد و احمد امیرآبادی و حسینعلی حاجی دلیگانی نتوانستند مانند دوره سوم بر صندلی دبیران تکیه بزنند.

ناظران مجلس نیز یک تغییرات در درون خود داشت و محسن پیرهادی توانست جای محمدرضا دشتی اردکانی در بین ناظران مجلس حضور پیدا کند. دیگر جایگاه ناظران مجلس نیز همچون اجلاسیه سوم به سید نظام الدین موسوی و علیرضا سلیمی رسید.

ترکیب جدید اعضای هیئت رئیسه مجلس مشخص شد/ یک سوم هیئت رئیسه در اجلاسیه چهارم تغییرکرد

هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با رای مستقیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی متشکل از یک رئیس، دو نایب رئیس، شش دبیر و سه ناظر برای یک دوره یک ساله انتخاب می‌شوند.

در این میان، رئیس مجلس (که وظیفه اداره صحن را برعهده دارد) با اکثریت مطلق آرای نمایندگان و انتخاب سایر اعضای هیئت رئیسه نیز بصورت جداگانه و با اکثریت نسبی انتخاب می‌شوند.

انتهای پیام

کد خبر 13590

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =