کد خبر 14269
۲۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۸

شکرالهی در تذکر شفاهی:

تولید گندم در جنوب استان کرمان دو برابر سال گذشته بود/ کشاورزان هنوز پول خرید گندم را دریافت نکرده‌اند!

تولید گندم در جنوب استان کرمان دو برابر سال گذشته بود/ کشاورزان هنوز پول خرید گندم را دریافت نکرده‌اند!

نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی، گفت: کشاورزان گندمکار جنوب استان کرمان همچنان منتظر دریافت پول خود از دولت هستند.

به گزارش نمایندگان ما، منصور شکرالهی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 23 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: جنوب استان کرمان در راستای اجرای الگوی کشت و کشت قراردادی گندم از 9 فروردین ماه برداشت گندم را شروع کرده و اکنون به اتمام رسیده است. با اجرای برنامه‌های آموزشی و در راستای برنامه یاوران تولید حدود 174 هزار تن گندم تحویل سیلوها شده که نسبت به سال قبل حدود 60 درصد افزایش داشته‌ است.

نماینده مردم کهنوج و منوجان و رودبارجنوب و قلعه گنج و فاریاب در مجلس ادامه داد: جنوب استان کرمان از قطب‌های مهم کشاورزی است، این در حالی است که هنوز بهای گندم مردم پرداخت نشده و مردم از این موضوع ناراحتند.

وی اضافه کرد: دولت و وزارت جهاد کشاورزی باید به این موضوع توجه کنند چرا که برداشت و کشت گندم نسبت به سال گذشته در این منطقه دو برابر شده است. مردم با این شرایط چه امیدی دارند که دوباره کشت انجام دهند، آیا اگر واردات گندم نیز انجام می‌گرفت و هزینه آن پرداخت نمی‌شد؟.

عبدالرضا مصری نایب رئیس مجلس که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: نماینده دولت به مسئله کشاورزان به ویژه موضوع برنج و گندم توجه ویژه انجام دهند، کشاورزان یک سال تلاش می‌کنند و باید اقدامات لازم برای پرداخت وجه آنها انجام شود. اگر دراین فصل به داد آنها نرسیم کی می‌خواهیم به داد کشاورزان برسیم، این موضوع در دولت مطرح شود و گزارشی به مجلس ارائه شود مبنی بر اینکه در حوزه کشاورزان چه تصمیم دارند.

انتهای پیام

کد خبر 14269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =