کد خبر 14352
۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۹

بیاتی بیان کرد:

ضرورت فراهم کردن شرایط آسان برای دریافت کنندگان وام توسط بانک ها

ضرورت فراهم کردن شرایط آسان برای دریافت کنندگان وام توسط بانک ها

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی، گفت: بانک‌ها، شرایط آسانی را برای متقاضیان وام فراهم کنند تا این فرصت خدمت کامل شود.

به گزارش نمایندگان ما، ولی‌الله بیاتی نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اهمیت تحقق شعار سال اظهار کرد: خدمت به مردم مهمترین تأکید و توصیه مقام معظم رهبری به مسئولین است که همه باید به آن اهتمام داشته باشند و اکنون در نظام جمهوری اسلامی، فرصت خدمت به مسئولان اجرایی داده شده است، بنابراین بانک‌ها، شرایط آسانی را برای متقاضیان وام فراهم کنند تا این فرصت خدمت کامل شود.

نماینده مردم تفرش و آشتیان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جذب ۳۳ درصد وام اشتغالزایی از محل تبصره ۱۶ در استان مرکزی مطلوب نیست، گفت: شبکه بانکی استان باید در این خصوص پیگیر باشد و این میزان جذب باید تا پایان تیرماه با همکاری شبکه بانکی استان به ۸۰ درصد برسد.

عضو ناظر کارگروه تخصصی اشتغال از سوی مجلس شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مصوبات قابل قبولی در خصوص تسهیلات وجود دارد اما مردم در دریافت تسهیلات همواره از شبکه بانکی گله‌مند هستند.

وی ادامه داد: راه‌اندازی سامانه ثبت متقاضیان تسهیلات با هدف آسان شدن فرآیند وام پیش بینی شده است اما گویا مردم در این سامانه نیز با مشکل مواجه هستند.

بیاتی با اشاره به مشکلات تورم بیان کرد: تورم به شدت رو به رشد است و متقاضیان نمی‌توانند با گرفتن تسهیلات برای آینده دورنمای مشخصی ترسیم کنند که با طولانی شدن فرآیند وام، مشکلات مردم مضاعف می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بانک‌ها برای گرفتن ضامن وام مطابق قوانین عمل کنند تا فرآیند پرداخت تسریع شود، گفت: مدیران بانکی استان ابلاغ تخصصی تسهیلات را از تهران پیگیری کنند تا کوتاهی‌ها شناسایی و راهکار ارائه شود.

منبع: خانه ملت

پایان پیام

کد خبر 14352

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =