کد خبر 14353
۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۷

حسینی مطرح کرد:

واریز یک میلیارد تومان حق آلایندگی‌ و عوارض به حساب شهرداری اهواز

واریز یک میلیارد تومان حق آلایندگی‌ و عوارض به حساب شهرداری اهواز

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، گفت: در خصوص حق آلایندگی‌ها و عوارض، پیگیری‌های خوبی صورت گرفت که واریز بیش از یک هزار میلیارد تومان به حساب شهرداری اهواز را در پی داشت.

به گزارش نمایندگان ما، سید کریم حسینی در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: نمایندگان تا آخرین روز مجلس یازدهم، بدون توجه به بداخلاقی‌ها، به عنوان خادم مردم به وظیفه خود عمل می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از اولویت‌های ما در مجلس، پیگیری جهت تکمیل طرح‌های نیمه کاره است، افزود: توجه به معیشت مردم اولویت اول مجلس است، همچنین توجه به جهش تولید مسکن، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر خانه‌های خالی، ساماندهی ساختار بانک مرکزی بر مبنای بانکداری اسلامی، از دیگر موارد مهم و مورد توجه مجلس در این سه سال بوده است.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: پیگیری جهت تصویب قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، قانون شفافیت، حمایت از بانوان، ساماندهی کارکنان دستگاه‌های اجرایی و نیز مواردی که مربوط به طرح امنیت غذایی و خرید محصولات کشاورزی، همسان سازی حقوق بازنشستگان و ساماندهی صنعت خودرو داخلی و تسهیل واردات، بیمه رایگان برای دهک‌های پایین جامعه و حمایت از بیماران صعب‌العلاج همواره دیگر مورد تاکید و پیگیری نمایندگان بود.

حسینی با بیان اینکه باید پاسخگوی عملکرد سه ساله خود باشیم، گفت: نمایندگان خوزستان در این مجلس بیشترین انسجام را در بین دوره‌های گذشته داشته‌اند.

وی با بیان اینکه برای پیگیری‌ها با همکاری و هم‌افزایی جمعی بهتر نتیجه گرفتیم بیان کرد: با همکاری و هماهنگی بین نمایندگان خوزستان، سعی شد در کمیسیون تلفیق و حتی هیئت رئیسه مجلس حداقل یک نماینده داشته باشیم تا بتوانیم در تخصیص بودجه به استان، قدرت چانه‌زنی را افزایش دهیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بر همین اساس در بودجه 1402 در بحث فاز دوم طرح احیای اراضی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است، 20 درصد از سود حاصل از سهام بانک‌ها و نیشکر به این طرح اختصاص داده شد که به دنبال آن افزایش ارزش زمین، در اختیار گذاشتن فرصت‌های اشتغال، احیای اراضی و غیره محقق می‌شود.

وی همچنین با بیان اینکه بودجه استان خوزستان 8 هزار میلیارد تومان بود، گفت: در جدول مصارف استان‌ها، چهار هزار میلیارد تومان برای مناطق نفت‌خیز و گازخیز و محروم اختصاص پیدا کرد که با یک پیشنهاد سه هزار میلیارد تومان، معادل یک سوم بودجه استان، اضافه شد.

حسینی افزود: به منظور اختصاص حق آلایندگی ها پیگیری‌هایی توسط نمایندگان و استانداری انجام شد که ماحصل آن اختصاص اعتباراتی بود که به شهرداری‌های استان پرداخت شد.

وی با اشاره به وضعیت رتبه بندی معلمان گفت: رتبه بندی معلمان بیش از ده سال در انتظار تصویب در مجلس بود که در این مجلس به تصویب رسید.

نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با پیگیری نمایندگان، قیر رایگان به عنوان مواد اولیه آسفالت جاده های شهری و روستایی تصویب شده بود که کمک خوبی به توسعه عمرانی می‌کند.

انتهای پیام

کد خبر 14353

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =