کد خبر 14416
۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹

حسینی:

لایحه واردات خودرو در انتظار تایید نهایی شورای نگهبان است

لایحه واردات خودرو در انتظار تایید نهایی شورای نگهبان است

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی از تایید لایحه واردات خودرو در مجلس خبر داد و گفت: این مساله از هم‌اکنون نیز در بازار خودرو اثرگذار بوده است.

به گزارش نمایندگان،  سید کریم حسینی نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث واردات خودرو اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام‌شده از سوی مجلس شورای اسلامی در نهایت نمایندگان با قاطعیت از لایحه واردات خودروهای کارکرده حمایت کرده و به آن رای مثبت دادند.

وی افزود: براساس آنچه در مجلس مورد تایید قرار گرفته خودروهای با عمر کمتر از پنج سال می‌توانند مجوز واردات دریافت کنند.

نماینده اهواز گفت: هم‌اکنون این لایحه در انتظار تایید نهایی شورای نگهبان است و در صورتی که مورد تایید قرار بگیرد نسبت به اجرایی شدن آن اقدام خواهد شد تا خودروهای خارجی با عمر کمتر از پنج سال بتوانند مجوز واردات دریافت کنند.

تاثیر تایید لایحه واردات در مجلس بر بازار خودرو

حسینی ادامه داد: قرار بود این طرح در بودجه ۱۴۰۲ قرار بگیرد اما با توجه به اینکه اجرایی نشد به صورت لایحه به مجلس فرستاده شد و اکنون با تایید مجلس منتظر تایید شورای نگهبان است تا پس از آن اجرایی شود.

وی بیان کرد: واردات خودرو یکی از مطالبات اصلی مردم در سال‌های اخیر بوده است که امیدواریم با تایید شورای نگهبان هرچه سریعتر عملی شود.

نماینده اهواز در پایان خاطرنشان کرد: این مساله از هم اکنون بر بازار خودرو اثرگذار بوده و توانسته منجر به کاهش قیمت‌ها و بهبود وضعیت شود و در صورت اجرایی شدن قطعا مشکل بازار خودروی کشور را حل خواهد کرد.

انتهای پیام

کد خبر 14416

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =