کد خبر 14544
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۴

فاضلی در گفتگو با نمایندگان:

بهترین منابع و معادن در استان سیستان و بلوچستان است/ چرا به این استعدادها توجهی نمی‌شود؟

بهترین منابع و معادن در استان سیستان و بلوچستان است/ چرا به این استعدادها توجهی نمی‌شود؟

نماینده مردم سراوان و مهرستان در مجلس شورای اسلامی، گفت: درحال حاضر ما در استان هایی مانند سیستان و بلوچستان، بهترین معادن را داریم ولی متاسفانه مسئولین، از آن منابعی که در این محیط، وجود دارد آگاهی لازم را ندارند و به همین دلیل به این منابع سرشار، توجهی نمی شود.

ملک فاضلی نماینده مردم سراوان و مهرستان در مجلس شورای اسلامی، درگفتگو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری نمایندگان ما، گفت: تورم زمانی به وجود می‌آید که میزان تقاضا بیشتر از میزان تولید باشد، ما برای اینکه بتوانیم عرضه را در بازار بیشتر کنیم، باید تولید بیشتری داشته باشیم و همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند ما باید تلاش کنیم تا تولید داخلی را بالا ببریم.

وی بیان کرد: معمولا در تمام دنیا، تولیدکنندگان سعی می کنند تولیدی را داشته باشند که قابل عرضه باشد و در همه کشورها سعی می شود تا کیفیت تولید آنها، آنقدر بالا برود که ساکنان آن کشورها، دیگر به دنبال خرید کالای خارجی نروند.

نماینده مردم سراوان و مهرستان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نقش معادن در بهبود اقتصاد و تولید کشور، بیان کرد: در حال حاضر ما بهترین معادن را در کشور داریم و وزارتخانه‌ای مانند وزارت صنعت، معدن و تجارت، باید یک برنامه ریزی مناسب داشته باشد تا بجای خام فروشی مواد معدنی، آنها را به فراورده هایی تبدیل کنیم که به توسط آن، هم اشتغال در کشور ایجاد شود و هم به رشد تولید داخلی کمک شود.

فاضلی افزود: درحال حاضر، ما در استان هایی مانند سیستان و بلوچستان، بهترین معادن را داریم ولی متاسفانه مسئولین، از آن منابعی که در این محیط، وجود دارد آگاهی لازم را ندارند و به همین دلیل به این منابع سرشار، توجهی نمی شود.

نماینده مردم سراوان و مهرستان در مجلس شورای اسلامی، در انتها بیان کرد: زمانی که ما در کشور نتوانیم این معادن و منابع سرشار را بشناسیم در نتیجه نمی توانیم برای تولید فرآورده از مواد معدنی داخل کشور، تلاش چندانی داشته باشیم، باید برای این نوع مسائل در کشور چاره اندیشی کرد تا هم از معادن کشور استفاده مناسب شود و هم تولید داخلی در این حوزه، بالاتر برود.

انتهای پیام

کد خبر 14544

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =