کد خبر 14422
۲۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۰

احمدی بیغش طی تذکری شفاهی؛

اظهارات معاون وزیر کشور خلاف قانون است/نمایندگان تا هفتم خردادماه نماینده هستند

اظهارات معاون وزیر کشور خلاف قانون است/نمایندگان تا هفتم خردادماه نماینده هستند

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اظهارات اخیر معاون وزیر کشور، گفت: نمایندگان مجلس تا ۷ خرداد ۱۴۰۳ نماینده بوده و هیچ کس اجازه ندارد مقابل آن ها بایستد و دولت را مقابل مجلس قرار دهد.

به گزارش نمایندگان ما، محمود احمدی بیغش در نشست علنی امروز (یکشنبه، 28 خردادماه) مجلس شورای اسلامی طی تذکری شفاهی، گفت: از صبح امروز که دستورالعمل وزارت کشور مطرح شد یک سوال در ذهن همه نمایندگان پیش آمده و آن این است که دولتی که خودش را ولایتمدار و قانون مدار می داند چرا خلاف بین قانون عمل می کند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصل 62 قانون اساسی بیان کرد: معاون وزیر کشور براساس چه مجوزی می آید و اینگونه اظهارات را بیان می کند.

وی با اشاره به اصول 62، 63، 84، 85 و 86 قانون اساسی ادامه داد: واقعا ما تعجب می کنیم دولتی که ادعای ولایتمداری دارد چطور به صراحت با قانون اساسی مخالفت می کند.

بیغش تصریح کرد: نمایندگان مجلس تا 7 خرداد 1403 نماینده بوده و هیچ کس اجازه ندارد مقابل آن ها بایستد و دولت را مقابل مجلس قرار دهد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه اظهارات معاون وزیر کشور به نوعی مقابل بیانات مقام معظم رهبری است، ادامه داد: دولت ادعای قانون مداری دارد اما خلاف قانون برخورد می کند لذا نمایندگان حتما این موضع گیری را در دستورکار استیضاح وزیر کشور قرار می دهند مگر اینکه وزیر کشور بیاید و رسما این موضوع را اعلام و پس بگیرد./

انتهای پیام

کد خبر 14422

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =