کد خبر 14545
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۴

خضریان:

دولت به علت عدم اطلاع دقیق از ثروت خود، امکان تأمین منابع پروژه‌های ضروری را ندارد

دولت به علت عدم اطلاع دقیق از ثروت خود، امکان تأمین منابع پروژه‌های ضروری را ندارد

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در توئیتی به حضور خود در برنامه"گفتگوی ویژه خبری" با موضوع"سامانه جامع ‌سادا"اشاره کرد.

به گزارش نمایندگان، علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس  شورای اسلامی در توئیتی نوشت: 

در برنامه تلویزیونی‌ گفتگوی ویژه خبری در توضیح سامانه جامع ‌سادا و تکلیف همه دستگاه‌های اجرایی به استثنای نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و سازمان انرژی اتمی نسبت به ثبت اطلاعات مربوط به املاک و سایر اموال و دارایی‌های غیرمنقول، تخلف ۳۷ دستگاه اجرایی در این خصوص تشریح شد.

‌در شرایطی که کشور برای پیشبرد یک پروژه نیاز مبرم به منابع مالی دارد، دولت پولدار به دلیل عدم اطلاع دقیق از ثروت خود، امکان تأمین منابع مالی مورد نیاز پروژه‌های ضروری را ندارد. حتی مصوبه شورای هماهنگی سران قوا در موضوع ‌ مولدسازی تا زمان نبود اطلاعات، امکان اجرای صحیح ندارد.
‌در بین دستگاه‌های اجرایی سازمان شهرداری‌ها با ۱۷۱ زیرمجموعه، وزارت نفت با ۴۹ زیر مجموعه، وزارت علوم با ۴۸ زیر مجموعه، وزارت صمت با ۴۷ زیر مجموعه، وزارت ورزش و جوانان با ۳۲ زیر مجموعه، وزارت بهداشت با ۲۸ زیر مجموعه و وزارت جهاد کشاورزی با ۲۴ زیر مجموعه جزو پرتخلف‌ترین‌ها هستند.
‌متأسفانه ‌ تعارض منافع و ‌ فساد منجر به استفاده‌های شخصی از اموال دولت، جذب ردیف‌های بودجه و ایجاد اشتغال برای نزدیکان از دلایلی است که باعث شده تا سرمایه کشور بی‌حساب و کتاب در اختیار برخی قرار گیرد. لذا برای اصلاح این ترک فعل در ‌ کمیسیون اصل نود مجلس تنها ۴ ماه فرصت داده شده است.

انتهای پیام

کد خبر 14545

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =