کد خبر 14895
۸ تیر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۵

ابوترابی:

دولت سیزدهم از فروپاشی شیرازه کشور جلوگیری کرد

 دولت سیزدهم از فروپاشی شیرازه کشور جلوگیری کرد

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت: جلوگیری از خاموشی منازل، افزایش تولید خودرو، فروش نفت و میعانات گازی و گسترش روابط با سایر کشورها از جمله دستاوردهای دولت سیزدهم در طول دو سال گذشته به شمار می رود.

به گزارش نمایندگان، ابوالفضل ابوترابی ضمن ارزیابی عملکرد دولت سیزدهم در طول دو سال گذشته، بیان کرد: دولت در طول دو سال گذشته از فروپاشی شیرازه مملکت جلوگیری کرد. بنده معتقدم اگر دولت آقای روحانی دو سال دیگر ادامه پیدا کرده بود، شیرازه کشور از هم می پاشید ولی دولت سیزدهم در این دو سال خیلی خوب توانسته شیرازه کشور را به هم متصل کند. علی‌رغم اینکه دولت آقای روحانی سرزمینی سوخته و مین گذاری شده تحویل آقای رئیسی داد، دولت سیزدهم به خوبی توانست وضعیت کشور را مدیریت کند.

وی در ادامه اظهار کرد: در سال آخر دولت آقای روحانی با قطعی پی در پی برق منازل مواجه بودیم اما در طول دولت سیزدهم مدیریت صحیحی در این حوزه اعمال شد و ما دیگر با خاموشی منازل مواجه نیستیم. در حوزه خودرو نیز تولید ما سالیانه ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار خودرو بود اما در دولت سیزدهم میزان تولید ما به عدد قبل از تحریم ها بازگشته است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بالغ بر ۷۰ الی ۸۰ میلیون میعانات گازی کشور بر روی کشتی در دریای خلیج فارس باقی مانده بود اما در دولت سیزدهم همه این بشکه ها فروش رفت و حتی پول آن نیز به داخل کشور بازگشت. در حوزه مسکن نیز دولت وارث بازار نابسامان دولت گذشته و آقای آخوندی بود که افتخار کرد حتی یک خانه نساخته است یا در حوزه حذف کارت سوخت دیدیم که چه بلایی به سر مردم آمد و اغتشاشات سال ۹۸ ایجاد شد.

ابوترابی گفت: دولت سیزدهم در حوزه روابط خارجی نیز گام های بلندی برداشته است. در حوزه گاز روابط با ترکمنستان و عراق و پاکستان تقویت شد. از طرف دیگر  توانستیم با عربستان ارتباط برقرار کنیم. در حوزه هسته ای نیز به دستاوردهای بزرگی رسیدیم که در دولت قبل تعطیل شده بود.

منبع:ایسنا

انتهای پیام 

کد خبر 14895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =