کد خبر 14911
۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۱

حاجی دلیگانی:

تبدیل اسناد قولنامه‌ای به رسمی از کلاهبرداری جلوگیری می‌کند

تبدیل اسناد قولنامه‌ای به رسمی از کلاهبرداری جلوگیری می‌کند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: تبدیل اسناد قولنامه‌ای و غیر رسمی به اسناد رسمی جلوی کلاهبرداری‌ را می‌گیرد و باعث کاهش دعاوی در حوزه ثبتی و مالکیت بر زمین‌های مختلف می‌شود.

به گزارش نمایندگان، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در تبدیل اسناد غیررسمی ثبتی به اسناد رسمی گفت: طرح مربوط به این موضوع چند سال در کمیسیون قضایی مورد بررسی و تصویب قرار گرفت و پس از تصویب در کمیسیون و صحن مجلس به شورای نگهبان ارسال شد.

وی افزود: شورای نگهبان مصوبه مجلس درباره تبدیل اسناد غیر رسمی به رسمی را دارای ایراد دانست و با اصرار مجلس بر مصوبه خود، این طرح برای بررسی دقیق‌تر به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفت.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار داشت: به دنبال تاکید رهبر معظم انقلاب بر تبدیل اسناد مالکیت غیر رسمی و قولنامه به اسناد رسمی امیدواریم تا این مصوبه نیز هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: با تایید مصوبه مجلس در مجمع تشخیص مصلحت نظام و اجرای این قانون مبنی بر تبدیل اسناد غیر رسمی و قولنامه‌ای به رسمی، جلوی کلاهبرداری‌ها و زمین‌خواری‌ها گرفته می‌شود و علاوه بر این ما شاهد کاهش دعاوی حقوقی در این باره در محاکم خواهیم بود.

وی افزود: در مصوبه مجلس برای تبدیل اسناد غیر رسمی به رسمی، پیش ‌بینی‌های لازم برای روستاییان و صدور اسناد رسمی برای آنها نیز صورت گرفته و از این حیث نگرانی وجود ندارد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام

کد خبر 14911

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =