کد خبر 14939
۱۰ تیر ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۲

ایری:

وام خرید مسکن با هزینه ۱۷۰ میلیونی اوراق و اقساط نجومی به گران فروشی دامن می زند

وام خرید مسکن با هزینه ۱۷۰ میلیونی اوراق و اقساط نجومی به گران فروشی دامن می زند

ایری سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفـت: با شیوه فعلی وام مسکن و بازپرداخت سنگین آن تنها بهانه‌ای به دست صاحب‌خانه‌ها و ملاک‌ها می‌دهیم تا به واسطه آن مجددا به آتش گرانی بدمند.

به گزارش نمایندگان، عبدالجلال ایری با اشاره به افزایش وام خرید مسکن گفت: طبق اخبار منتشر شده بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار وام خرید مسکن در تهران به همراه وام جعاله به 960 میلیون تومان رسیده که البته برای این مبلغ متقاضیان باید برگ اوراق تهیه کنند که با نرخ امروز حدود 170 میلیون تومان، هزینه دارد. 

نماینده مردم کردکوی، بندر ترکمن و بندرگز و گمیشان در مجلس ادامه داد: در صورت کسر مبلغ خرید برگ اوراق از وام مسکن، حدود 790 میلیون تومان به متقاضی می‌رسد. در بازار مسکن فعلی تهران با نرخ میانگین متری حدود 60 میلیون تومان خریداران باید برای تهیه خانه 50 متری حدود 3 میلیارد تومان پرداخت کنند؛ لذا مبلغ وام به تنهایی برای خرید واحدی 16 متری کافی است. ضمن اینکه باید ماهانه بیش از 19 میلیون پرداخت کنند که رقم هم برای اکثر مردم با این حجم از گرانی کالاها غیر ممکن است. 

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مبلغ بازپرداخت سنگین وام خرید مسکن موجب شده افراد کمی توان استفاده از این وام را داشته باشند؛ اظهار کرد: بهتر است وام‌ها به ساخت مسکن سوق پیدا کند تا عرضه واحدها بیشتر شود چرا که تنها در این صورت بازار مسکن کنترل می‌شود. با شیوه فعلی وام مسکن و بازپرداخت سنگین آن تنها بهانه‌ای به دست صاحب‌خانه‌ها و ملاک‌ها می‌دهیم تا به واسطه آن مجددا به آتش گرانی بدمند.

منبع:خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 14939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =