کد خبر 15183
۲۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۸

حسین‌زهی:

دولت باید هرچه سریع‌تر فکری برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کند

دولت باید هرچه سریع‌تر فکری برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کند

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دولت باید هرچه سریع‌تر فکری برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کند، درباره احتمال ورشکستگی صندوق‌های بازنشستگی هشدار داد.

به گزارش نمایندگان، اسماعیل حسین زهی درباره ضرورت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، گفت: اگرچه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان یکی از دغدغه‌های اصلی نمایندگان است اما در این زمینه باید دولت پای کار آمده و با تامین مالی صندوق‌های بازنشستگی اقدام به همسان‌سازی حقوق‌ها کند.

نماینده مردم خاش، میرجاوه، بخش‌های نصرت آباد و کورین در مجلس شورای اسلامی همچنین درباره امکان ورشکستگی صندوق بازنشستگی تامین اجتماعی، افزود: اگرچه برخی صندوق‌ها به عنوان هلدینگ عمل می‌کنند اما نمی‌توانند آن طور که باید خود را مدیریت و اداره کنند لذا پیشنهاد ادغام برخی از این صندوق‌ها می‌دهم.

به گفته وی باید مدیرانی برای اداره صندوق‌های بازنشستگی انتخاب شوند که بتوانند به طور تخصصی و کارشناسی این صندوق‌ها را اداره کنند تا از ورشکستگی آن‌ها جلوگیری شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: همچنین از آنجا که بسیاری از صندوق‌های بازنشستگی دچار آسیب‌های جدی شده‌اند باید این مشکلات را به صورت ریشه‌ای در برنامه هفتم توسعه برطرف کرد و دولت باید از نظرات کارشناسان برای رفع چالش‌های صندوق‌های بازنشستگی استفاده کند چراکه شرکت‌های زیرمجموعه صندوق‌های بازنشستگی وضعیت خوبی ندارند.

منبع:خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 15183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =