کد خبر 15185
۲۱ تیر ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۹

اعظمی:

تعلل در پرداخت تسهیلات و عدم تعیین نرخ، تولید گندم بذری را مختل می‌کند

تعلل در پرداخت تسهیلات و عدم تعیین نرخ، تولید گندم بذری را مختل می‌کند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: به دلیل وجود بروکراسی اداری تسهیلات به موقع در اختیار تولیدکنندگان گندم بذری قرار نمی‌گیرد و این مسئله تامین این محصول استراتژیک را با اختلال مواجه می‌کند.

به گزارش نمایندگان، ذبیح الله اعظمی ساردوئی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت تعیین قیمت گندم بذری و پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان این محصول استراتژیک، گفت: کشاورزان تولیدکننده گندم بذری بلاتکلیف هستند و قیمت نهایی خرید آنها اعلام نشده است هرچند که محصول خود را تحویل دولت داده‌اند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه گندم بذری یک محصول استراتژیک است و تولیدکنندگان آن برای تداوم و توسعه تولید به تسهیلات با رقم بالا نیاز دارند، عنوان کرد: بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به کشاورزان و تولیدکنندگان گندم بذری تعلل و سنگ اندازی می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان گندم بذری برای افزایش میزان تولید این محصول استراتژیک و همچنین مراکز تامین و خرید آن به تسهیلات نیاز دارند، افزود: مقدمات پرداخت این تسهیلات در وزارت جهاد کشاورزی انجام و درخواست تولیدکننده به بانک ارسال می‌شود اما بانک‌ها به دلیل بالا بودن رقم تسهیلات در مسیر پرداخت آن سنگ اندازی و تعلل می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به دلیل وجود بروکراسی اداری تسهیلات به موقع در اختیار تولیدکنندگان گندم بذری قرار نمی‌گیرد و این مسئله تامین این محصول استراتژیک را با اختلال مواجه می‌کند.

منبع:خانه ملت 

انتهای پیام 

کد خبر 15185

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =